Čeští florbalisté porazili Lotyšsko 6:0

Radim Cepek
Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku Jágr na ledě jako první! Legenda je zpět, zapojila se do tréninku
PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci PROFIL: Obhájí Plzeň titul? Záležet bude na posilách a Vrbově rotaci

Čeští florbalisté vstoupili do turnaje v Tallinnu vysokou výhrou nad Lotyšskem 6:0. Ve svém 99. reprezentačním utkání se zaskvěl čtyřmi body za dvě branky a stejný počet asistencí kapitán Radim Cepek, hattrick zaznamenal Petr Kožušník.

Další zápas čeká svěřence trenéra Zdeňka Skružného v sobotu od 17:00 proti domácímu Estonsku, které v prvním klání utrpělo debakl od Finska 1:15.

Na úvodní branku se čekalo až do 17. minuty, kdy se po Cepkově asistenci poprvé prosadil Petr Kožušník. V druhé části se trefil dvakrát Cepek a na 4:0 zvýšil Sikora.

V závěrečné části dovršil střelecký večer Petr Kožušník, který nejdříve skóroval v 48. minutě a hattrick završil tři minuty před koncem.

Výsledky:

Česká republika - Lotyšsko 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)

Branky: 17. Petr Kožušník (Cepek), 23. Cepek (Petr Kožušník), 34. Cepek (Jakůbek), 37. Sikora (Zálesný), 48. Petr Kožušník (Pavel Kožušník), 57. Petr Kožušník (Cepek).
Rozhodčí: Hammerin, Boström (oba Švéd.). Bez vyloučení. Střely na branku: 41:20. Diváci: 150.

Estonsko - Finsko 1:15 (0:4, 0:6, 1:5).

Témata:  sport, florbal, reprezentace