16. září 2008 • 15:18

Florbalisté Ostravy chtějí napravit neúspěch

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1 Sparta - Liberec: Stanciu krásnou ranou uzavřel skóre na 4:1
SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar SESTŘIH: Olomouc - Kometa Brno 1:2. V samostatných nájezdech rozhodl Kašpar
VŠECHNA VIDEA ZDE

Získat medaili touží v nové extraligové sezoně florbalisté FBC Pepino Ostrava, kteří v minulém ročníku vypadli už ve čtvrtfinále.Vrátit klubu úspěch se pokusí nový kouč a někdejší dlouholetý útočník FBC Jan Holovka, jenž na střídačce nahradí Roberta Segeťu.

Výměna trenérů je nejzajímavější personální novinkou, kádr se obešel bez větších zásahů. Segeťův odchod však nemá souvislost s loňským brzkým koncem Ostravy v play off.

"Rozhodl se tak z rodinných důvodů. V podstatě jediný vhodný kandidát pro nás byl Jan Holovka, který zná poměry v klubu i hráče a má za sebou už i trenérskou praxi v Třinci," řekl manažer klubu Rolf Franke.

Klíčový test však týmu nového kouče vůbec nevyšel. Kvalitně obsazený turnaj ve švýcarském Churu skončil čtyřmi debakly.

"Bylo to hodně poučné v mnoha směrech. Účasti ale rozhodně nelitujeme, protože jen zápasy proti takovým kvalitním soupeřům nás mohou posunout výkonnostně někam dále," prohlásil Franke.

Přes nevydařenou generálku Ostrava míří v novém ročníku vysoko. "Základní část chceme dohrát nejhůře na čtvrtém místě, abychom šli do play off s výhodou domácího prostředí. Když se nám budou celý rok vyhýbat zranění, v silách mužstva je určitě bojovat o medaili," dodal Franke.

Témata:  sport, florbal, ostrava, pepino

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze