16. září 2008 • 15:18

Florbalisté Ostravy chtějí napravit neúspěch

Autor:
Ilustrační foto
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách LIGA NARUBY: Deli jako skála, sólo pro Kučeru a loket ve slabinách
Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal Postup do Evropy řadím k titulu. Ten je ale pořád priorita, říká Zmrhal
VŠECHNA VIDEA ZDE

Získat medaili touží v nové extraligové sezoně florbalisté FBC Pepino Ostrava, kteří v minulém ročníku vypadli už ve čtvrtfinále.Vrátit klubu úspěch se pokusí nový kouč a někdejší dlouholetý útočník FBC Jan Holovka, jenž na střídačce nahradí Roberta Segeťu.

Výměna trenérů je nejzajímavější personální novinkou, kádr se obešel bez větších zásahů. Segeťův odchod však nemá souvislost s loňským brzkým koncem Ostravy v play off.

"Rozhodl se tak z rodinných důvodů. V podstatě jediný vhodný kandidát pro nás byl Jan Holovka, který zná poměry v klubu i hráče a má za sebou už i trenérskou praxi v Třinci," řekl manažer klubu Rolf Franke.

Klíčový test však týmu nového kouče vůbec nevyšel. Kvalitně obsazený turnaj ve švýcarském Churu skončil čtyřmi debakly.

"Bylo to hodně poučné v mnoha směrech. Účasti ale rozhodně nelitujeme, protože jen zápasy proti takovým kvalitním soupeřům nás mohou posunout výkonnostně někam dále," prohlásil Franke.

Přes nevydařenou generálku Ostrava míří v novém ročníku vysoko. "Základní část chceme dohrát nejhůře na čtvrtém místě, abychom šli do play off s výhodou domácího prostředí. Když se nám budou celý rok vyhýbat zranění, v silách mužstva je určitě bojovat o medaili," dodal Franke.

Témata:  sport, florbal, ostrava, pepino

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze