Plzeňští futsalisté v LM napodruhé padli. K postupu musí porazit Barcelonu

Autor: ČTK, adl
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Futsalisté Plzně v druhém utkání elitní fáze Ligy mistrů doma prohráli se slovinským Dobovcem 2:3, přesto udrželi šanci na postup do Final Four. Čeští šampioni k tomu potřebují na závěr skupiny C v sobotu porazit favorizovanou Barcelonu, která dvakrát vyhrála při celkovém skóre 16:6, a současně doufat ve ztrátu Dobovce s belgickým Halle-Gooik.

Plzeňský gólman Vahala v úvodním poločase předvedl několik dobrých zákroků a třikrát mu také pomohla branková konstrukce. Dobovec se dočkal vedoucí trefy těsně před pauzou díky Čehově proměněné penaltě po šesti domácích faulech.

Západočeši vstoupili lépe do druhé půle a ve 30. minutě vyrovnali po vlastním gólu Novaka, který tečoval Rešetárovu střelu. Už za osm sekund však slovinským mistrům vrátil vedení Perič.

Při plzeňské power play nejprve Čeh vstřelil třetí branku hostů, poté ve 39. minutě snížil Holý. Víc už však domácí nestihli a nenavázali na středeční vítězství 6:3 nad Halle-Gooik. I tak hráči Interobalu udrželi naději stát se prvním českým celkem mezi nejlepší čtyřkou LM.

Elitní fáze futsalové Ligy mistrů - skupina C v Plzni:

Plzeň - Dobovec 2:3 (0:1)
Branky: 30. vlastní Novak, 39. Holý - 20. z pen. a 37. Čeh, 30. Perič.

Halle-Gooik - Barcelona 4:8 (3:4).

TABULKA

1. Barcelona 2 2 0 0 16:6 6
2. Dobovec 2 1 0 1 5:10 3
3. Plzeň 2 1 0 1 8:6 3
4. Halle-Gooik 2 0 0 2 7:14 0

Gól pro Plzeň! Brankář Damir Puškar se už marně otáčí za míčem směřujícím do jeho sítě