5. října 2008 • 13:20

Házenkáři Prešova vyhráli v Karviné

Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
Draft NFL bude honbou na quarterbacky, můžou být hvězdy i propadáky

Souboj českého a slovenského mistra vyhrál v pátém kole extraligy házenkářů o gól Prešov. V dramatickém utkání v Karviné dnes hostující tým zvítězil 34:33, tři sekundy před koncem o tom poslední brankou rozhodl Marek Mikéci.

Prešov přitom měl v minulých dnech hodně náročný program: ve čtvrtek hrál Ligu mistrů, v sobotu slovenskou ligu, ale únava nebyla na jeho hráčích příliš znát.

Karvinští hráli s velkým nasazením, jenže neproměňovali nabídnuté šance a navíc nedali ani dva sedmimetrové hody. Domácí celek sice vyhrál poločas a v 38. minutě ještě vedl 22:18, přesto si z duelu se zkušeným mužstvem Prešova nakonec neodnesl ani bod.

Podobně suverénní jako Prešov je v extralize i Zubří, které vyhrálo už pátý zápas za sebou. Domácí Bystřice pod Hostýnem s ním držela v první půli krok především díky výbornému výkonu brankáře Baránka.

Po přestávce hosté odskočili až na pětibrankový rozdíl, Bystřice dokázala čtyři minuty před koncem snížit na 23:24 a mohla i vyrovnat, ale dvěma neproměněnými šancemi nakonec sama darovala soupeři vítězství.

Výsledky:

Karviná - Prešov 33:34 (14:12)
Nejvíce branek: Heinz 8/2, Petrovský 5, Korňan 4 - Tumidalský 9, Mikéci 6, Pekár, Fuňák a Kozlov po 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/2 - 2/1. Vyloučení: 5:8. ČK: Tumidalský (Prešov). Diváci: 800.

Bystřice pod Hostýnem - Zubří 24:27 (10:10)
Nejvíce branek: Juránek 8/2, Šíra 5, Indrák 4 - J. Hrstka 8/4, Krupa 7, Plšek 4. Rozhodčí: Novotný, Petruška. Sedmimetrové hody: 3/2 - 4/4. Vyloučení: 3:4. Diváci: 330.