Magnát Murdoch uvažuje o koupi formule 1 | iSport.cz
20. dubna 2011 • 11:43

Magnát Murdoch uvažuje o koupi formule 1

Autor: ČTK
Rupert Murdoch uvažuje o koupi formule 1
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mediální magnát a miliardář Rupert Murdoch údajně vede předběžné jednání o odkoupení komerčních práv na provozování závodů formule 1. Již prý kontaktoval potencionální partnery s možností založení společnosti, která by převzala vládu nad královnou motoristických sportů.Podle informací agentury Reuters Murdoch jednal s mexickým miliardářem Carlosem Slimem, který je sponzorem stáje Sauber, a jednou z hlavních automobilek v pelotonu formule 1. Údajně se jedná o Ferrari. Zároveň prý už kontaktoval i současného vlastníka komerčních práv na formuli 1, společnost CVC Capital Partners.

Ta odkoupila práva v roce 2006 údajně za 100 milionů eur od Bernieho Ecclestonea, který však zůstal nejmocnější postavou formule, neboť je nadále generálním ředitelem. Spolu s Mezinárodní automobilovou federací FIA má také právo veta při případné snaze od prodeji formule 1.

"Je to nesmysl. Tento sport není na prodej," řekl pro deník Telegraph osmdesátiletý Ecclestone, který měl závody formule 1 pod majetkovou kontrolou více než čtvrt století. Podle odhadů díky tomu získal jmění 3,7 miliardy dolarů.

Témata:  sport, formule, Rupert, Murdoch
 
Články odjinud


Články odjinud