F1: Napětí, ale i krásné ženy | iSport.cz
26. března 2009 • 12:00

F1: Napětí, ale i krásné ženy

Autor: Sport
Lewis Hamilton se svou přítelkyní Nicole Scherzinger
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEOGALERIE - Nejen ďábelská rychlost monopostů na dráze, ale i vodopád stamilionů korun za přihlížení atraktivních žen. To je svět formule 1, nejprestižnější disciplíny motorismu.V neděli v Melbourne odstartuje úvodní Grand Prix šampionátu 2009.

„Ve vzduchu je cítit krev,“ hlásí obhájce titulu Lewis Hamilton. Finanční krize spustila bouři i na scéně formule 1. Poprvé za dlouhá desetiletí nebude rozpočet špičkových týmů stoupat. Naopak, nastal prudký pád.

Nejvýznamnější úsporou bude zcela jistě zákaz testování. Díky němu špičkové týmy ušetří přibližně 60 milionů dolarů ročně. Uskromní se i jezdci. Nejvíc platí svým jezdcům Ferrari, které letos na Räikkönena a Massu vydá 1,23 miliardy korun.

To nic nemění na dramatičnosti nové sezony. Massa, Räikkönen, Kubica, Alonso nebo snad Button? Hamilton se svými pronásledovateli tvoří nevídaně silnou skupinu favoritů na titul.

Rozsáhlé změny technických předpisů zamíchaly rozložením sil týmů a dominantní postavení Ferrari a McLarenu je ohrožené. Předsezonní testy naznačily, že zářit budou jiní jezdci, než se předpokládalo.

„Letos budu obhajovat titul, o který je hodně zájemců. Ve vzduchu je cítit krev, nebude to jednoduchý rok. Skupina rychlých jezdců, kteří jsou schopní poprat se o stupně vítězů, se rozšířila,“ říká Lewis Hamilton. „Mistrem světa se může stát Alonso, Räikkönen, Massa, Kubica, Vettel, Button nebo můj stájový kolega Kovalainen. Anebo někdo úplně jiný, třeba i já. Vůbec si to netroufám odhadovat.“

I kdyby se Britovi nevedlo, v náruči přítelkyně Nicole Scherzingerové na zklamání rychle zapomene. V žebříčku nejvíc sexy partnerek nejmocnějších mužů formule 1 patří zpěvačka kapely Pussycat Dolls mezi „favoritky“.

Porovnejte její půvab třeba s manželkou bosse Flavia Briatoreho či přítelkyní rivala Tima Glocka...

Galerii krasavic F1 i vše o sezoně 2009 hledejte v pátečním Sport Magazínu

Co ve Sport Magazínu na téma „Start sezony F1“ najdete?
- rozhovor s Lewisem Hamiltonem
- téma: Kdo sesadí krále? Největší favorité na titul
- vizitky stájí a jezdců: kdo je kdo v letošním šampionátu
- Co je nového: nejzásadnější změny pro novou sezonu
- řeč čísel: rekordy všech dob
- ženy F1: sexy partnerky jezdců a bossů
- kalendář MS 2009: 17 podniků: čím který okruh v historii proslul?
- peníze: jak se na formuli 1 projevila finanční krize
- infografika: kolik korun stojí jeden vůz
- kviz: co víte o Lewisi Hamiltonovi?
 
Články odjinud


Články odjinud