Kovalainen dal miliony na pomoc nemocným AIDS | iSport.cz
15. května 2010 • 10:04

Kovalainen dal miliony na pomoc nemocným AIDS

Autor: ČTK
Heikki Kovalainen
TOP VIDEA
České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje! České fotbalové hvězdy mají jasno: Slavia s Barcelonou neprohraje!
Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas Kvitová posedmé na Masters: Jsem už matadorka. Ruka bolí jen občas
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finský pilot Heikki Kovalainen byl nejštědřejším účastníkem charitativní aukce během Velké ceny Monaka formule 1, na níž přispěl na pomoc nemocným AIDS v Kambodži částkou 300.000 eur (asi 7,6 milionu korun). Pilot Lotusu trumfl i šéfa své stáje Tonyho Fernandese, majitele aerolinií Air Asia a mnohonásobného milionáře."Jsou to moje peníze, ale platí mě Tony," uvedl Kovalainen. "Už dlouho jsem chtěl něco takového udělat a tohle byla dobrá příležitost," řekl osmadvacetiletý jezdec agentuře Reuters.

Peníze získala nadace Eltona Johna, která díky nim bude moci v Kambodži vybudovat 320 domovů pro 1760 lidí nemocných AIDS.

Dobročinné aukci v pátek předcházela módní přehlídka za účasti pilotů F1 a dalších celebrit včetně bývalé tenisové hvězdy Borise Beckera či modelky a herečky Elizabeth Hurleyové.

Témata:  sport, motorismus, formule
 
Články odjinud


Články odjinud