Kornfeil zahájil sezonu desátým místem, Salačovi s Abrahamem závod nevyšel

0
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny
Samek o Slavii a italském trápení: Těžký půlrok. Řešil se návrat do Česka

Jakub Kornfeil zahájil sezonu mistrovství světa silničních motocyklů 10. místem ve třídě Moto3 ve Velké ceně Kataru. Jeho týmový kolega Filip Salač byl při prvním startu v šampionátu na jiné než domácí trati v Brně jednadvacátý. Karel Abraham dojel v závodu královské třídy MotoGP osmnáctý, zvítězil Ital Andrea Dovizioso těsně před pětinásobným mistrem světa Marcem Márquezem.

V dramatickém souboji dvou nejlepších jezdců minulé sezony měl většinou navrch Dovizioso, ale Márquez využil každou příležitost k útoku. Nakonec s Italem, který v Kataru triumfoval i před rokem, prohrál o 23 tisícin sekundy. I další tři závodníci dojeli v závěsu, třetí místo vybojoval Cal Crutchlow.

Pro premiérové vítězství v Moto3 si dojel Japonec Kaito Toba, jenž v cílové rovince předstihl Itala Lorenza Dalla Portu. Třetí byl vítěz kvalifikace Arón Canet ze Španělska.

Pětadvacetiletý Kornfeil se po startu ze 14. místa držel většinu závodu v hlavní skupině více než deseti jezdců. Nakonec ho od vítěze dělila necelá sekunda (0,903). Jeho o osm let mladší krajan a kolega z týmu Redox PrüstelGP Salač, jenž vstupuje do premiérové sezony v MS, dojel do cíle s odstupem více než půl minuty.

"Bylo by to ještě o něco lepší, ale pneumatiky mně odešly už kolem poloviny. Měli jsme měkkou směs, od které to šlo očekávat, ale zároveň jsme věděli, že střední tvrdost s naším strojem nefunguje. Mé cíle byly v tomto závodě mnohem vyšší, ale zároveň vím, že i malá chybička mohla být fatální. Už tak jsem byl dvakrát málem na zemi," uvedl Kornfeil v tiskové zprávě.

Závod třídy Moto2 vyhrál na okruhu v Losailu Ital Lorenzo Baldassarri.

Výsledky úvdního závodu MS silničních motocyklů:

Moto3: 1. Toba (Jap./Honda) 38:08,887, 2. Dalla Porta (It./Honda) -0,053, 3. Canet (Šp./KTM) -0,174, 4. Ramírez (Šp./Honda) -0,505, 5. Vietti (It./KTM) -0,584, 6. Arenas (Šp./KTM) -0,818, ...10. Kornfeil -0,903, 21. Salač (oba ČR/KTM) -31,943.

Moto2: 1. Baldassarri (It./Kalex) 39:56,109, 2. Lüthi (Švýc./Kalex) -0,026, 3. Schrötter (Něm./Kalex) -2,123, 4. Gardner (Austr./Kalex) -2,125, 5. Fernández (Šp./Kalex) -2,305, 6. Lowes (Brit./Kalex) -3,334.

MotoGP: 1. Dovizioso (It./Ducati) 42:36,902, 2. M. Márquez (Šp./Honda) -0,023, 3. Crutchlow (Brit./Honda) -0,320, 4. Á. Rins (Šp./Suzuki) -0,457, 5. Rossi (It./Yamaha) -0,600, 6. Petrucci (It./Ducati) -2,320, ...18. Abraham (ČR/Ducati) -22,972.