Salač slaví nejlepší výsledek v Moto2, na Silverstonu dojel devátý

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Motocyklista Filip Salač byl ve Velké ceně Británie v Silverestonu devátý a zaznamenal nejlepší dosavadní výsledek v kategorii Moto2. Potřetí za sebou vyhrál Španěl Augusto Fernández.

V královské třídě MotoGP zvítězil italský jezdec Francesco Bagnaia na ducati a posunul se na třetí místo průběžného pořadí. Ve vedení je stále obhájce titulu Fabio Quartararo z Francie, který dnes skončil osmý.

Salač odstartoval ze 17. místa, ale postupně se posunul vpřed a zapojil se do boje o nejlepší desítku. Dlouho se pohyboval na její hraně a devátou příčku si definitivně zajistil dvě kola před koncem.

Dosavadním maximem dvacetiletého Salače, který do Moto2 přestoupil po minulé sezoně, byla desátá příčka z předchozího závodu v Nizozemsku. Během předchozího působení v Moto3 byl loni ve Francii druhý.

Fernández, na kterého Salač ztratil dvanáct sekund, v úplném závěru připravil o senzační výhru dlouho vedoucího nováčka Alonsa Lópeze. Po třetím vítězství za sebou se osamostatnil v čele průběžného pořadí.

Na kontě má 171 bodů, na druhé místo se posunul Ai Ogura z Japonska se 158 body. Ital Celestino Vietti, který se dosud Fernándezem dělil o vedení, klesl se ziskem 156 bodů na třetí pozici. Salač je s 21 body dvacátý.

Pětadvacetiletý Bagnaia zvítězil s náskokem čtyř desetin sekundy před Maverickem Viňalesem ze Španělska na aprilii a navázal na triumf z předchozího závodu v Assenu. Třetí dojel vítězův týmový kolega Jack Miller z Austrálie.

V průběžném pořadí si úřadující vicemistr světa Bagnaia po osmém triumfu v kariéře polepšil na třetí místo se ziskem 131 bodů. Druhý je Áleix Espargaró ze Španělska se 158 body, první Quartararo má na kontě 180 bodů.

Velká cena Británie, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Silverstonu:

Moto3: 1. Foggia (It./Honda) 37:30,120, 2. Masiá (Šp./KTM) -0,252, 3. Öncü (Tur./KTM) -0,297, 4. Toba (Jap./KTM) -0,738, 5. Nepa (It./KTM) -0,762, 6. Moreira (Braz./KTM) -0,881.

Průběžné pořadí (po 12 z 20 závodů): 1. García 182 b., 2. Guevara (oba Šp./Gasgas) 179, 3. Foggia 140, 4. Masiá 127, 5. Öncü 114, 6. Sasaki (Jap./Honda) 113.

Moto2: 1. Augusto Fernández (Šp./Kalex) 37:38,670, 2. López (Šp./Boscoscuro) -0,070, 3. Dixon (Brit./Kalex) -0,662, 4. Ogura (Jap./Kalex) -1,741, 5. Canet (Šp./Kalex) -1,946, 6. Vietti (It./Kalex) -5,440, ...9. Salač (ČR/Kalex) 11,646.

Průběžné pořadí (po 12 z 20 závodů): 1. Augusto Fernández 171, 2. Ogura 158, 3. Vietti 156, 4. Canet 127, 5. Arbolino (It./Kalex) 108, 6. Roberts (USA/Kalex) 106, ...20. Salač 21.

MotoGP: 1. Bagnaia (It./Ducati) 40:10,260, 2. Viňales (Šp./Aprilia) -0,426, 3. Miller (Austr./Ducati) -0,614, 4. Bastianini (It./Ducati) -1,651, 5. Martín (Šp./Ducati) -1,750, 6. Oliveira (Portug./KTM) -2,727.

Průběžné pořadí (po 12 z 20 závodů): 1. Quartararo (Fr./Yamaha) 180, 2. A. Espargaró (Šp./Aprilia) 158, 3. Bagnaia 131, 4. Bastianini 118, 5. Zarco (Fr./Ducati) 114, 6. Miller 107.