Pešek se musí naučit znovu jezdit | iSport.cz
12. listopadu 2007 • 00:00

Pešek se musí naučit znovu jezdit

Autor: ČTK
Lukáš Pešek
TOP VIDEA
Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes? Pět Jágrových dekád: Jak se legenda měnila od 80. let až dodnes?
Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend Pocta Hlinkovi a dalším: Kluby obléknou dresy "svých" legend
VŠECHNA VIDEA ZDE

Letos se Lukáš Pešek v nejslabší kubatuře mistrovství světa pral dlouho o třetí místo celkového pořadí. Příští rok to ve "dvěstěpadesátkách" bude jiné kafe.Motocyklový závodník Lukáš Pešek stojí pevnýma nohama na zemi a ví, že příští sezona v mistrovství světa bude pro něj hlavně školou. Na silnějším motocyklu aprilia se bude učit nový styl jízdy a zvykat si na odlišné nastavení i spolupráci s týmem. Cílem stáje Emmi Caffé Latte je, aby čtvrtý muž uplynulé sezony v kubatuře do 125 ccm jezdil v nové kategorii do desátého místa. Minulý týden strávil Pešek testováním na okruhu ve Valencii a seznamoval se s motorkou a kolegy v týmu. "Měl jsem z těch testů trochu obavy," přiznal na dnešní tiskové konferenci český jezdec. Nakonec měl ale z prvních okruhů na motorce o obsahu 250 ccm dobrý pocit. "V podstatě pro mě začala nová sezona. Seznamoval jsem se s motorkou, nastavoval stupačky, páčky, řidítka, řídil se pocity a učil se nové věci," líčil Pešek. Musí se naučit jezdit jinou stopou, jinak brzdit a i zapojovat jiné svalové partie. "Stopa je hodně odlišná, i styl a technika jízdy jsou jiné. Něco jsem věděl, ale je to pro mě nové. Budu se učit všechno od začátku. Každý okruh se musím znovu naučit," prohlásil. Ve Valencii prý ani jednou nevyjel z trati, neudělal žádnou větší chybu. I proto si první jízdy pochvaloval. "Stahoval jsem časy po vteřinkách celý den, měl jsem z toho dobrý pocit," uvedl. Nakonec najezdil více než sto okruhů a byl rychlejší o tři a půl sekundy než na stopětadvacítce. "Test proběhl dobře, všichni to vzali poctivě. I atmosféra v týmu byla moc dobrá," pokračoval. Už příští týden ho čekají další testy v Jerezu. "To bude zase o něčem jiném," prohlásil. Nebude totiž jezdit na čas, chce se spíš naučit pracovat s týmem. "Všichni jsou noví, musím se naučit, co kdo potřebuje. Ale už minulý týden pracovali všichni jako tým a to je důležité," pochvaloval si Pešek. "Budu hlavně jezdit, naučíme se zrychlit komunikaci, musíme se spolu sžít," plánoval. Zatímco v letošní sezoně dvakrát zakusil opojný pocit vítězství a celkem šestkrát se umístil do třetího místa, po přechodu o třídu výš je Pešek připraven na to, že v nové sezoně na stupních vítězů nebude. Od majitele týmu Daniela Eppa ani nemá stanové konkrétní cíle. "Musí se naučit techniku jízdy, ale i komunikovat s týmem. Ten proces bude trvat celý rok a Lukáš je nyní hlavně učeň," prohlásil Epp s tím, že od Peška lze čekat výsledky v top ten. "Na konci sezony možná o něco lepší, víc ale neočekávejme," řekl Epp. "Já si to chci v příští sezoně hlavně užít," prohlásil sám Pešek. "Důležitá bude fyzička. Musím zesílit a přes zimu na to bude dost času," řekl. K dispozici má polotovární aprilii, soupeřit v příštím roce bude s jedenácti ryze továrními týmy. "Chceme si vysloužit tovární motorku svými výkony. V roce 2009 bychom ji rádi už měli a pak jezdili mezi šestkou nejlepších," dodal Epp.

Témata: 
Články odjinud


Články odjinud