Kaskadér přeskočil na motorce Vítězný oblouk | iSport.cz
3. ledna 2009 • 20:35

Kaskadér přeskočil na motorce Vítězný oblouk

Autor: spo, lge
Světový rekord Robbieho Maddisona
TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO - Obří ohňostroje, laserové show... Tyhle věci už v Las Vegas při oslavách nového roku nikoho ze židle nezvednou. Zato na skok Robbieho Maddisona zírali diváci s otevřenými ústy…Australský kaskadér vyskočil na motorce až na americkou kopii pařížského Vítězného oblouku... A pak zase zpátky dolů. Výškou 98 metrů překonal světový rekord.

„Na tomhle skoku jsem dlouho pracoval a to, že jsem ho při oslavách nového roku mohl předvést, je pro mě nadpozemský pocit,“ jásal Maddisson. „Chci ukázat, co všechno je možné na obyčejné terénní motorce,“ dodal.
Australanův let nad Las Vegas bude zapsán i do Guinnessovy knihy rekordů. Dosavadní nejvyšší skok Triggera Gumma činil o 14 metrů méně.

Knievel »junior«:
Ve stopách (šíleného) otce
Rekord ve skoku na motorce kdysi držel i nejslavnější kaskadér všech dob, šílený Robert »Evel« Knievel. Ten před rokem podlehl dlouholeté plicní chorobě, jeho jméno ale hodlá dál proslavit syn Robbie. Pod přezdívkou »Kaptain« se rovněž věnuje kaskadérské profesi a i on předvedl v Las Vegas bláznivý novoroční kousek – přeskočil umělý vulkán před hotelem Mirage. A to přesto, že mu to produkce televize Fox zakázala! „Nemohl jsem nechat fanoušky neuspokojené,“ komentoval to Knievel.


Otec »Evel« Knievel (+69)
Jeden ze symbolů poválečné Ameriky, jeho sláva dalece přesáhla hranice oboru. Byl o něm natočený celovečerní hraný film a desítky dokumentů. Přeskočil třeba kaňon u Snake River nebo 13 autobusů najednou. Při jednom ze skoků si zlomil 50 kostí, celkem se zranil 38x.

Syn »Kaptain« Knievel (46)
Robbie Knievel drží na 20 světových rekordů v kaskadérských skocích. V roce 1999 přeskočil na motorce část Grand Canyonu, přitom si ovšem zlomil nohu. Podařilo se mu i to, oč se marně pokoušel jeho otec: přeskočit fontánu u hotelu Ceasar‘s Palace v Las Vegas.

Témata:  sport, motorismus, knievel
 
Články odjinud


Články odjinud