Dozvuky LOH ONLINE: doping u Britů, Němka čelí žalobě za týrání zvířat

Autor: iSport.cz, swp
15
V čem se Pardubice zlepšily? Pánik - bez komentáře. Marinčin by chyběl hodně
Vaniak: Staněk se ti dostane do hlavy, Vindahl Čechy nepředčí. Na EURO...

16 dní, 11 medailí pro Česko. Letní olympijské hry v Tokiu, které proběhly s ročním odkladem, skončily. Češi mohli oslavit rekordní medailovou bilanci, díky které skončili v pořadí národů na 18. místě. Celý průběh olympiády jsme sledovali v online reportáži, v které vám teď budeme přinášet tokijské dozvuky.

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 7. 8. 2021
16:13
7. 8. 2021

FOTBAL: Brazilští fotbalisté obhájili olympijské zlato. Ve finále porazili Španělsko 2:1 po prodloužení gólem Malcoma ze 109. minuty. „Kanárci“ na olympiádě vyhráli podruhé a navázali na pět let starý triumf z Ria. Španělé mají třetí stříbro, zvítězit dokázali pouze v roce 1992 v Barceloně. V Jokohamě otevřel skóre v nastavení prvního poločasu Brazilec Matheus Cunha krátce po neproměněné penaltě spoluhráče Richarlisona. Po hodině hry vyrovnal Mikel Oyarzabal, ale na začátku druhé části prodloužení zápas rozhodl Malcom.

Fotbalisté Brazílie obhájili v Tokiu zlaté olympijské medaile Fotbalisté Brazílie obhájili olympijské zlato v Tokiu proti Španělsku
15:54
7. 8. 2021

MODERNÍ PĚTIBOJ: Český reprezentant Martin Vlach na olympiádě v Tokiu ukázal, že je velkou českou nadějí moderního pětiboje. Předvedl to hlavně v poslední kombinované disciplíně běhu a střelby, ve které vytvořil nový olympijský rekord. Díky tomu se z 19. místa vyhoupl na pátou pozici. „O konkrétním umístění jsem předem nepřemýšlel, ale kolem 8. místa jsem cílil,“ prozradil čtyřiadvacetiletý všestranný sportovec. (ROZHOVOR s českým pětibojařem čtěte ZDE<<<)

Martin Vlach po fantastickém parkuru i běhu se střelbou dokončil závod moderních pětibojařů jako pátý
15:51
7. 8. 2021

MODERNÍ PĚTIBOJ: Trenérka německých moderních pětibojařů Kim Raisnerová už nezasáhne do olympijských her v Tokiu. Pěstí udeřila koně, který odmítal skákat, a zároveň hlasitě nabádala svoji svěřenkyni Anniku Schleuovou, aby udělala to samé. Mezinárodní unie moderního pětiboje (UIPM) dnes oznámila, že trenérka byla z her vyloučena. (VÍCE čtěte ZDE<<<)

15:48
7. 8. 2021

OŠTĚP: „Ten vedle může za moji stříbrnou medaili. On je ten, co mě vybičoval,“ ukazoval stříbrný Jakub Vadlejch na podstatně zkušenějšího kolegu Vítězslava Veselého v rychlém dvojrozhovoru pro Českou televizi. „Po rozhazování jsem věděl, že na to je. Věřil jsem si a dopadlo to. Teď mám myšlenky, které se nedají popsat,“ hledal slova třicetiletý atlet, který se s o osm let starším parťákem postarali o to, že česká atletika si z Tokia odveze medaile. I když je pravda, že to museli zachraňovat na poslední chvíli. (VÍCE čtěte ZDE<<<)

Čeští medailisté Vítězslav Veselý (vpravo) a Jakub Vadlejch z olympijského finále hodu oštěpem
15:31
7. 8. 2021

ZÁPAS: Olympijské zlato mezi volnostylaři váhové kategorie do 97 kilogramů získal ruský favorit Abdulrašid Sadulajev. Ve finále porazil 6:3 Američana Kylea Snydera a navázal na triumf pod pěti kruhy z váhy do 86 kg z Ria de Janeiro před pěti lety. V kategorii do 65 kg se radoval japonský zápasník Takuto Otoguro, který na domácích Hrách napodobil krajanku Jui Susakiovou ve váze do 50 kg.

15:23
7. 8. 2021

BASEBALL: Japonští baseballisté poprvé v historii získali olympijské zlato. V Jokohamě porazili 2:0 Spojené státy. Bronz má Dominikánská republika.

15:14
7. 8. 2021

Vlajkonošem české výpravy při slavnostním zakončení olympijských her bude oštěpař Jakub Vadlejch, který dnes získal v Tokiu stříbrnou medaili.

Čeští oštěpaři Jakub Vadlejch (vlevo) a Vítězslav Veselý se stříbrnou a bronzovou medailí Český oštěpař Jakub Vadlejch oslavuje stříbro na Hrách v Tokiu
15:13
7. 8. 2021

ATLETIKA: Trojnásobná mistryně světa Maria Lasickeneová vyhrála olympijskou soutěž výškařek výkonem 204 cm a získala pro Rusko jediné atletické zlato v Tokiu.

15:12
7. 8. 2021

ATLETIKA: Závěrečnou štafetu mužů na 4x400 metrů na OH vyhráli Američané v nejlepším čase roku 2:55,70 a částečně napravili zklamání z individuální čtvrtky.

15:01
7. 8. 2021

ATLETIKA: Štafetu na 4x400 metrů vyhrály na olympiádě v Tokiu s náskokem Američanky, Allyson Felixová má jedenáctou olympijskou medaili a sedmé zlato.

15:01
7. 8. 2021

BASKETBAL: Australští basketbalisté porazili v duelu o 3. místo na OH Slovinsko 107:93 a slaví premiérovou medaili pod pěti kruhy. Dosud byli čtyřikrát čtvrtí.

14:47
7. 8. 2021

KARATE: Karatistka Farjal Abdalazízová získala v kumite nad 61 kg na OH historicky první ženské zlato pro Egypt. Finále mužů nad 75 kg ukončila diskvalifikace

14:36
7. 8. 2021

ZÁPAS: Olympijskou vítězkou mezi volnostylařkami nejnižší kategorie do 50 kg se stala Japonka Jui Susakiová. Ve finále rychle zdolala Číňanku Sun Ja-nan 10:0.

14:35
7. 8. 2021

JEZDECTVÍ: Dramatické finále v parkuru družstev vyhráli na OH Švédové, kteří v rozeskakování zdolali díky lepšímu času jezdce USA. Na zlato čekali 97 let.

14:06
7. 8. 2021

ATLETIKA: Česká atletika se nakonec dočkala ne jednoho, ale hned dvou cenných kovů. Vybojovali je oštěpaři Jakub Vadlejch a Vítězslav Veselý. Oba hodili svá sezonní maxima. První jmenovaný bere stříbro za výkon 86,67 metru, druhý zase bronz za 85,44 metru. Lepší byl jen Ind Níradž Čopra.Více čtěte zde>>>