Veleúspěšný šestý den olympiády v Tokiu pro Českou republiku! Finále mužské střelby v trapu se náramně vydařilo Jiřímu Liptákovi a Davidu Kosteleckému, kteří se postarali o zlatou (Lipták) a stříbrnou medaili (Kostelecký). České tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková postoupily do finále čtyřhry a zajistily tak olympijské výpravě další medaili. O zlato si zahraje v singlu i Markéta Vondroušová. Plážoví volejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner si po opožděném vstupu do turnaje kvůli covidu připsali premiérové vítězství nad Mexikem. Vodní slalomářka Tereza Fišerová se probojovala do finále žen, v posledním závodu ale na cenný kon nedosáhla. Projděte si kompletní výsledky 6. dne olympiády.
ČESKÉ VRCHOLY 6. DNE LOH
- Jiří Lipták a David Kostelecký ve finále trapu v palbě na „holuby" vystříleli Česku zlatou (Lipták) a stříbrnou (Kostelecký) medaili.. Více ZDE>>>
- Stříbrná medailistka z letošního a loňského ME Tereza Fišerová po skvělém postupu do finále vodního slalomu žen na cenný kov nedosáhla. Více ZDE>>>
- Beachvolejbalisté Ondřej Perušič a David Schweiner zvítězili v opožděném úvodním utkání na turnaji nad Mexikem. Více ZDE>>>
- Tenistky budou bojovat o zlato. Deblistky Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou postoupily do finále. (Více ZDE>>>), do kterého se dostala i Markéta Vondroušová v singlu proti Ukrajince Svitolinové. Více ZDE>>>
- Medailové pořadí ZDE>>>
ATLETIKA: Běloruská atletka Kryscina Cimanouská, kterou nutili funkcionáři k předčasnému odjezdu z olympijských her v Tokiu, věnovala do aukce svou medaili z Evropských her 2019. Výtěžek dražby půjde na podporu běloruských sportovců, kteří jsou perzekvováni režimem autokratického prezidenta Alexandra Lukašenka.
Čtyřiadvacetiletá Cimanouská dala do aukce stříbrnou medaili z běhu na 100 metrů na Evropských hrách v Minsku. Částka nabízená za medaili na portálu ebay.com už překonala hranici 20 tisíc dolarů (400 tisíc korun). Peníze půjdou organizaci podporující sportovce vězněné či perzekvované Lukašenkovým režimem, jako jsou basketbalistka Jelena Levčenková či bývalý desetibojař Andrej Kravčenko.
Shrnutí výsledků soutěží na OH v Tokiu - 6. den (čtvrtek 29. července):
Badminton:
Smíšená čtyřhra - semifinále: Čeng S'-wej, Chuang Ja-čchiung (Čína) - Tang Chun Man, Tse Ying Suet (Hong.) 2:0 (16, 12), Wang I-lu, Chuang Tung-pching (Čína) - Watanabe, Higašinová (Jap.) 2:1 (-21, 15, 14).
Baseball:
Muži - skupina B:
Izrael - Jižní Korea 5:6.
Basketbal:
Muži - skupina C:
Slovinsko - Japonsko 116:81 (29:23, 53:41, 80:64), Španělsko - Argentina 81:71 (20:25, 40:34, 61:53).
Ženy - skupina A:
Kanada - Jižní Korea 74:53 (16:15, 33:28, 49:39), Španělsko - Srbsko 85:70 (19:20, 41:44, 59:58).
Jachting:
Muži - RS:X - po 12 rozjížďkách: 1. Badloe (Niz.) 33, ...22. Lavický (ČR) 225 - nepostoupil do finálových jízd.
Judo:
Muži - do 100 kg: 1. Wolf (Jap.), 2. Čo Ku-ham (Korea), 3. Fonseca (Portug.) a Iljasov (Rus.), 5. Elnahas (Kan.) a Liparteliani (Gruz.), 7. Paltchik (Izr.) a Frey (Něm.).
Ženy - do 78 kg: 1. Hamadaová (Jap.), 2. Malongaová (Fr.), 3. Wagnerová (Něm.) a Aguiarová (Braz.), 5. Antomarchiová (Kuba) a Jun Hjon-či (Korea), 7. Steenhuisová (Niz.) a Babincevová (Rus.).
Plážový volejbal:
Muži - skupina B: Perušič, Schweiner (11-ČR) - Gaxiola, Rubio (23-Mex.) 2:1 (-17, 16, 14), Plavinš, Točs (14-Lot.) - Krasilnikov, Stojanovskij (2-Rus.) 2:1 (-13, 19, 11).
Tabulka skupiny B
1. | Plavinš, Točs | 2 | 2 | 0 | 4:1 | 4 |
2. | Krasilnikov, Stojanovskij | 2 | 1 | 1 | 3:3 | 3 |
3. | Perušič, Schweiner | 2 | 1 | 1 | 2:3 | 3 |
4. | Gaxiola, Rubio | 2 | 0 | 2 | 2:4 | 2 |
Plavání:
Muži:
100 m v. zp: 1. Dressel (USA) 47,02, 2. Chalmers (Austr.) 47,08, 3. Kolesnikov (Rus.) 47,44, 4. Grousset (Fr.) 47,72, 5. Hwang Sun-u (Korea) 47,82, 6. Miressi (It.) 47,86, 7. Popovici (Rum.) 48,04, 8. Németh (Maď.) 48,10.
200 m prsa: 1. Stubblety-Cook (Austr.) 2:06,38, 2. Kamminga (Niz.) 2:07,01, 3. Mattsson (Fin.) 2:07,13, 4. Čupkov (Rus.) 2:07,24, 5. Fink (USA) 2:07,93, 6. Wilby (Brit.) 2:08,19, 7. Mura (Jap.) 2:08,42, 8. Persson (Švéd.) 2:08,88.
800 m v. zp.: 1. Finke (USA) 7:41,87, 2. Paltrinieri (It.) 7:42,11, 3. Romančuk (Ukr.) 7:42,33, 4. Wellbrock (Něm.) 7:42,68, 5. McLoughlin (Austr.) 7:45,00, 6. Frolov (Ukr.) 7:45,11, 7. Auböck (Rak.) 7:49,14, 8. Costa (Braz.) 7:53,31.
Ženy:
200 m mot.: 1. Čang Jü-fej (Čína) 2:03,86, 2. Smithová 2:05,30, 3. Flickingerová (obě USA) 2:05,65, 4. Kapásová (Maď) 2:06,53, 5. Čimrovová (Rus.) 2:07,70, 6. Jü Li-jen (Čína) 2:07,85, 7. Thomasová (Brit.) 2:07,90, 8. Throssellová (Austr.) 2:09,48.
4x200 m v. zp.: 1. Čína (Jang Ťün-süan, Tchang Mu-chan, Čang Jü-fej, Li Ping-ťie) 7:40,33 - světový rekord, 2. USA (Schmittová, Maddenová, McLaughlinová, Ledecká) 7:40,73, 3. Austrálie (Titmusová, McKeonová, Wilsonová, Nealeová) 7:41,29, 4. Kanada 7:43,77, 5. Rusko 7:52,15, 6. Německo 7:53,89, 7. Maďarsko 7:56,62, 8. Francie 7:58,15.
Rozplavby s českou účastí:
Muži:
100 m mot.: 1. Dressel (USA) 50,39, ...37. Šefl (ČR) 52,52 - nepostoupil do semifinále.
Ženy:
200 znak: 1. McKeownová (Austr.) 2:08,18, ...25. Kubová (ČR) 2:15,81 - nepostoupila do semifinále.
Pozemní hokej:
Muži:
Skupina A:
Indie - Argentina 3:1 (0:0).
Skupina B:
Belgie - Kanada 9:1 (2:1), JAR - Německo 4:3 (2:3), Nizozemsko - Velká Británie 2:2 (1:0).
Ženy:
Skupina A:
Velká Británie - Nizozemsko 0:1 (0:1).
Skupina B:
Španělsko - Čína 2:0 (2:0), Japonsko - Argentina 1:2 (1:1), Nový Zéland - Austrálie 0:1 (0:0).
Ragby - ženy:
Skupina A:
Rusko - Velká Británie 12:14 (5:7), Nový Zéland - Keňa 29:7 (17:7), Nový Zéland - Velká Británie 26:21 (12:21), Rusko - Keňa 35:12 (14:12).
Skupina B:
Francie - Fidži 12:5 (7:5), Kanada - Brazílie 33:0 (7:0), Kanada - Fidži 12:26 (0:21), Francie - Brazílie 40:5 (19:0).
Skupina C:
USA - Čína 28:14 (7:7), Austrálie - Japonsko 48:0 (24:0), Austrálie - Čína 26:10 (12:5), USA - Japonsko 17:7 (10:0).
Sportovní gymnastika:
Ženy - víceboj: 1. Leeová (USA) 57,433 b., 2. Andradeová (Braz.) 57,298, 3. Melnikovová 57,199, 4. Urazovová (obě Rus.) 56,966, 5. Murakamiová (Jap.) 56,032, 6. Derwaelová (Belg.) 55,965, 7. Tchang Si-ťing (Čína) 54,498, 8. Careyová (USA) 54,199, ...v kvalifikaci 73. Holasová (ČR) 47,132.
Sportovní střelba:
Trap:
Muži: 1. Lipták 43+7 v rozstřelu, 2. Kostelecký (oba ČR) 43+6, 3. Coward Holley (Brit.), 4. Orozco Díaz (Mex.), 5. Jü Chaj-čcheng (Čína), 6. Faihan (Kuv.).
Ženy: 1. Rehák Štefečeková (SR) 43, 2. Browningová (USA) 42, 3. Perilliová (San Mar.), 4. Scanlanová (Austr.), 5. Stancová (It.), 6. Smithová (Austr.).
Stolní tenis:
Muži:
Dvouhra - semifinále: Fan Čen-tung (Čína) - Lin Jün-ťü (Tchaj-wan) 4:3 (-6, 9, 12, -13, 9, -9, 8), Ma Lung (Čína) - Ovtcharov (Něm.) 4:3 (11, 8, -9, -9, 7, -5, 9).
Ženy:
Dvouhra - finále: Čchen Meng - Sun Jing-ša (obě Čína) 4:2 (-9, 6, 4, -5, 4, 9),
o 3. místo: Itóová (Jap.) - Mengyu Yu (Sing.) 4:1 (-6, 8, 7, 7, 6).
Semifinále: Čchen Meng - Mengyu Yu 4:0 (6, 8, 7, 6), Sun Jing-ša - Itóová 4:0 (3, 9, 6, 4).
Šerm:
Ženy - fleret družstva:
Finále: Rusko (Korobejnikovová, Martjanovová, Zagidullinová, Děriglazovová) - Francie (Blazeová, Guyartová, Ranvierová, Thibusová) 45:34.
o 3. místo: Itálie (Errigová, Batiniová, Volpiová, Cipressaová) - USA 45:23.
Další pořadí: 5. Kanada, 6. Japonsko, 7. Maďarsko, 8. Egypt.
Tenis:
Muži:
Dvouhra - čtvrtfinále:
Djokovič (1-Srb.) - Nišikori (Jap.) 6:2, 6:0, Carreňo (6-Šp.) - Medveděv (2-Rus.) 6:2, 7:6 (7:5), A. Zverev (4-Něm.) - Chardy (Fr.) 6:4, 6:1, Chačanov (12-Rus.) - Humbert (14-Fr.) 7:6 (7:4), 4:6, 6:3.
Čtyřhra - semifinále:
Mektič, Pavič (1-Chorv.) - Krajicek, Sandgren (USA) 6:4, 6:4, Čilič, Dodig (Chorv.) - Daniell, Venus (N. Zél.) 6:2, 6:2.
Ženy:
Dvouhra - semifinále:
Vondroušová (ČR) - Svitolinová (4-Ukr.) 6:3, 6:1, Bencicová (9-Švýc.) - Rybakinová (15-Kaz.) 7:6 (7:2), 4:6, 6:3.
Čtyřhra - semifinále:
Krejčíková, Siniaková (1-ČR) - Vesninová, Kuděrmětovová (Rus.) 6:3, 3:6, 10:6, Bencicová, Golubicová (Švýc.) - Pigossiová, Stefaniová (Braz.) 7:5, 6:3.
Smíšená čtyřhra - čtvrtfinále:
Bartyová, Peers (Austr.) - Sakkariová, Tsitsipas (2-Řec.) 6:4, 4:6, 10:6, Pavljučenkovová, Rubljov (4-Rus.) - Šibaharaová, McLachlan (Jap.) 7:5, 6:7 (0:7), 10:8, Vesninová, Karacev (Rus.) - Šwiateková, Kubot (Pol.) 6:4, 6:4, Stojanovičová, Djokovič (Srb.) - Siegemundová, Krawietz (Něm.) 6:1, 6:2.
Veslování:
Muži:
Dvojskif lehkých vah: 1. McCarthy, O'Donovan (Ir.) 6:06,43, 2. Rommelmann, Osborne (Něm.) 6:07,29, 3. Oppo, Ruta (It.) 6:14,30, 4. Vraštil, Šimánek (ČR) 6:16,42, 5. Van Zandweghe, Brys (Belg.) 6:18,10, 6, Cetraro Berriolo, Kluver Ferreira (Urug.) 6:24,21.
Dvojka bez korm.: 1. V. Sinkovič, M. Sinkovič (Chorv.) 6:15,29, 2. Tudosa, Cozmiuc (Rum.) 6:16,58, 3. Vystavel, Sutton (Dán.) 6:19,88, 4. Langerfeld, McCabe (Kan.) 6:20,43, 5. Mackovič, Vasič (Srb.) 6:22,34, 6. Canalejo Pazos, García Ordónez (Šp.) 6:25,25.
Ženy:
Dvojskif lehkých vah: 1. Rodiniová, Cesariniová (It.) 6:47,54, 2. Tarantolaová, Boveová (Fr.) 6:47,68, 3. Paulisová, Keijserová (Niz.) 6:48,03, 4. Craigová, Grantová (Brit.) 6:48,04, 5. Reckfordová, Sechserová (USA) 6:48,54, 6. Cozmiucová, Beleagaová (Rum.) 6:49,40.
Dvojka bez korm.: 1. Gowlerová, Prendergastová (N. Zél.) 6:50,19, 2. Orjabinská, Stěpanovová (Rus.) 6:51,45, 3. Filmerová, Janssensová (Kan.) 6:52,10, 4. Gloverová, Swannová (Brit.) 6:54,96, 5. Kyriduová, Burmpuová (Řec.) 6:57,11, 6. Cidová, Díazová (Šp.) 7:00,05.
Semifinále C/D s českou účastí:
Muži:
Skif: 1. Parry (N. Zél.) 6:57,70, ...3. Fleissner (ČR) 6:59,61 - postoupil do finále C.
Vodní pólo:
Muži:
Skupina A:
Maďarsko - JAR 23:1 (4:0, 5:0, 8:0, 6:1), USA - Itálie 11:12 (4:2, 3:3, 2:3, 2:4), Řecko - Japonsko 10:9 (1:1, 4:4, 2:1, 3:3).
Skupina B:
Španělsko - Kazachstán 16:4 (3:0, 3:0, 5:2, 5:2), Chorvatsko - Černá Hora 13:8 (1:1, 6:4, 4:3, 2:0), Srbsko - Austrálie 14:8 (6:0, 4:2, 1:2, 3:4).
Vodní slalom:
Ženy:
C1: 1. Foxová (Austr.) 105,04 (0 trest. sekund), 2. Franklinová (Brit.) -3,64 (2), 3. Herzogová (Něm.) -6,09 (2), 4. Delassusová (Fr.) -10,89 (0), 5. Weratschnigová (Rak.) -14,37 (2), 6. Fišerová (ČR) -15,95 (4).
Volejbal:
Ženy:
Skupina A:
Jižní Korea - Dominikánská republika 3:2 (20, -17, 18, -15, 12), Srbsko - Keňa 3:0 (21, 11, 20), Japonsko - Brazílie 0:3 (-16, -18, -24).
Skupina B:
Itálie - Argentina 3:0 (21, 16, 15), Čína - Rusko 2:3 (-17, 23, 20, -27, -12), USA - Turecko 3:2 (19, 20, -17, -20, 12).