3. srpna 2021 • 17:00

OH naruby: Ondrův tragický režisér, Barbora až do Paříže, Lipták v ofsajdu

Autor: TV iSport
0
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul
SESTŘIH: Toronto - Boston 2:4. Bruins znovu vedou, Pastrňák asistoval

Jak se říká – všechno zlé je pro něco dobré. A tak Barbora Špotáková po neúspěšné kvalifikaci přehodnotila svá dřívější slova o poslední olympiádě kariéry. V Paříži za tři roky jí bude teprve 43 let a to není pro šampionku žádný věk. Adam Ondra zvládl kvalifikaci a zároveň olympijskou premiéru svého sportu, na rozdíl od něj ale nezářil režisér televizního přenosu. Na tom je potřeba ještě zapracovat. A hlásí se i jídlo z olympijské vesnice! Nová Olympiáda naruby je tady.

OH naruby: jednonohý král Schilb, fasádník Prouza a zřejmě slušnej oddíl

ONLINE PŘENOS - Olympiáda minutu po minutě
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Adam Ondra Adam Ondra COVID-19 COVID-19 Jiří Prskavec Jiří Prskavec Josef Dostál Josef Dostál Lukáš Krpálek Lukáš Krpálek Markéta Vondroušová Markéta Vondroušová Program dne Program dne
Obnovit
Zprávy ze dne 2. 8. 2021
21:24
2. 8. 2021

Skvělý den pro běžkyni Kristiinu Mäki, která postoupila do semifinále na 1 500 metrů! Navíc na její úplně první olympiádě a po nedávném porodu. Byla nervózní, nebo zachovala chladnou hlavu? A jaký cíl si dává na semifinále? A jak se vlastně správně vyslovuje její jméno? Sledujte TOKIJSKOU JÍZDU!

19:02
2. 8. 2021

ATLETIKA: Americká koulařka Raven Saundersová v minulosti porazila těžké deprese, na LOH v Tokiu brala stříbro, ke kterému došla s velmi netradiční vizáží komiksového hrdiny.

Americká koulařka jako Hulk: od myšlenek na sebevraždu ke stříbru - čtěte zde >>>

19:00
2. 8. 2021

ATLETIKA: V noci na středu rozjedou svou kvalifikaci oštěpaři, mezi kterými nechybí ani Jakub Vadlejch, který doléčil natržené tříslo. „Limit je poměrně vysoko 83,50, což je na dopolední kvalifikaci hraniční,“ poznamenal momentálně nejlepší český oštěpař. Jeho letošním maximem je zatím 82,63 metru. Věří ale, že tady si ho vylepší.

Uzdravený oštěpař Vadlejch: Krpálkův úspěch mi vlil energii do žil - čtěte zde >>>

17:57
2. 8. 2021

BASKETBAL: Ve čtvrtfinále se Američanky na základě losu střetnou s Austrálií, která je porazila v přípravném duelu v Las Vegas před olympiádou. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Španělsko - Francie, Čína - Srbsko a Belgie - Japonsko.

17:06
2. 8. 2021

BASKETBAL:  Kanaďanky, které ve skupině skončily za Španělskem a Srbskem, nakonec do čtvrtfinále nepostoupily, protože tabulku třetích týmů ovládla po vítězství 96:69 nad Portorikem Austrálie. Vicemistryně světa potřebovaly k jistotě postupu vyhrát o 25 bodů a na požadovaný rozdíl se dostaly třemi body v poslední půlminutě. Skupinu C vyhrály Číňanky po vítězství v duelu neporažených týmů nad Belgií 74:62.

15:32
2. 8. 2021

ATLETIKA: Soutěž diskařek ovládla v Tokiu Američanka Valarie Allmanová hned prvním pokusem dlouhým 68,98 metru. Závod po dvou sériích přerušil déšť a po návratu do okruhu už ji nikdo nepřehodil. Stříbro získala překvapivě Němka Kristin Prudenzová a bronz mistryně světa z Dauhá Yaimé Pérezová z Kuby. Před pěti lety v Riu de Janeiro Pérezová neunesla tíhu finále a po vyhrané kvalifikaci měla tři neplatné pokusy, to si tentokrát pohlídala.

15:12
2. 8. 2021

ATLETIKA: Sifan Hassanová z Nizozemska vyhrála na olympijských hrách běh na 5000 metrů v čase 14:36,79 minuty a získala první ze tří zlatých medailí, které má v Tokiu v plánu. Už na mistrovství světa v Dauhá v roce 2019 získala zlatý double, teď si ještě přidala právě závod na pětikilometrové trati.

Hassanová postoupila z ranního rozběhu na 1500 metrů, ale pád v úvodu druhého kola, po němž musela dohnat třicetimetrovou ztrátu, ji musel stát hodně sil. Ve finále na 5000 metrů se držela v závětří a spoléhala na svůj finiš. Ten ji opět nezklamal. Dvě stě metrů před cílem šla do čela a soupeřky jako by se zastavily.

15:02
2. 8. 2021

JEZDECTVÍ: Německá jezdkyně Julia Krajewská vyhrála v Tokiu olympijské zlato ve všestrannosti. Individuální soutěž ovládla jako první žena v historii.