Basketbalistky znají los olympiády, čeká je repríza slavného finále | iSport.cz
1. července 2012 • 19:57

Basketbalistky znají los olympiády, čeká je repríza slavného finále

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Co si asi myslí o losu Hana Horáková a Eva Vítečková?
TOP VIDEA
NOVÁ GENERACE: Šéf rozvoje fotbalu Kotrba o změnách, problémech v Česku i kvótách
Mladá Boleslav - Slavia: Stanciu přesným centrem našel Ševčíka, ten otevřel skóre - 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

České basketbalistky si na olympijském turnaji v Londýně zahrají ve skupině A s USA, Angolou, Chorvatskem, Tureckem a Čínou. Skupinu B tvoří Austrálie, Brazílie, Rusko, Francie, Kanada a domácí Británie. Rozhodl o tom dnešní los po závěrečném utkání kvalifikace. Do čtvrtfinále postoupí z každé skupiny čtyři celky.Češky si účast na hrách vybojovaly v kvalifikaci, když porazily Nové Zéland, Argentinu a Japonsko. Postoupily tak společně s dalšími třemi evropskými celky Francií, Tureckem a Chorvatskem. Posledním postupujícím z kvalifikace je Kanada, která dnes v přímém duelu o postup zdolala Japonsko.

Na české vicemistryně světa ve skupině čeká repríza finále světového šampionátu z roku 2010 s USA. Následně narazí na Chorvatsko a Turecko, které zdolaly v přípravě na kvalifikaci i na loňském mistrovství Evropy. S Angolou se basketbalistky utkaly naposledy v kvalifikaci na minulé hry v Pekingu v roce 2008 a jasně vyhrály. Čínu porazily ve třech přípravných zápasech v roce 2010, vždy těsným výsledkem.

Olympijský turnaj odstartují svěřenkyně trenéra Lubora Blažka proti Číně 28. července, o dva dny později změří síly s Tureckem, 1. srpna hrají s Chorvatskem, 3. srpna s USA a skupinu zakončí 5. srpna s Angolou. Čtvrtfinálové zápasy jsou na programu 7. srpna, o dva dny později semifinále a utkání o 3. místo a finále se hraje 11. srpna.

Los olympijského turnaje basketbalistek v Londýně:

Skupina A: ČR, USA, Čína, Chorvatsko, Turecko, Angola.
Skupina B: Austrálie, Británie, Francie, Rusko, Kanada, Brazílie.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud