16. července 2012 • 21:00

VIDEO: Útok Černé mamby. Proč bude OH patřit Bryantovi

Autor:
Kobe Bryant v přátelském zápase proti Dominikánské republice
TOP VIDEA
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka TOP góly 25. kola HET ligy: Stanciův parádní přímák i bomby Mary a Havlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

SERIÁL SPORTU O HVĚZDÁCH OLYMPIÁDY | Je to možná nejkomplexnější basketbalový hráč současnosti. Hrající legenda. Nemilosrdný zabiják. Prostě Kobe Bryant. Americký fenomén se již za pár dní objeví na olympijských hrách v Londýně, aby pomohl USA naplnit povinnost – získat zlaté medaile. A že to letos nebude mít jednoduché. Už jen kvůli široké marodce amerického výběru, kde chybí Wade, Bosh, Howard či Griffin.Říká se mu Černá mamba. „Je to had, který je schopná zaútočit opakovaně s 99% přesností. Takový chci být i v basketbale,“ tvrdí o sobě Kobe Bryant.

Od roku 1996, kdy začal svou kariéru, způsobil svým „kousnutím“ už hodně ran. A sám získal pět titulů mistra NBA nebo hrál čtrnáctkrát All Star Game. Bryant je jedním z nejlepších basketbalových hráčů současnosti.

Video: Podívejte se na to nejlepší z Kobeho Bryanta

„Hledat u něj slabiny, to je stejně tak pofiderní jako se ptát, v čem byl špatný Michael Jordan,“ říká i první Čech, který kdy hrál NBA Jiří Zídek.

Bryant má být proto ústřední postavou amerického výběru v honbě za zlatými medailemi na olympiádě v Londýně.

Kobe Bryant s LeBronem Jamesem v americkém dresu při zápase proti Dominikánské republiceKobe Bryant s LeBronem Jamesem v americkém dresu při zápase proti Dominikánské republice

A už kvůli absencím dalších hvězd jako Dwyane Wade, Chris Bosh nebo Blake Griffin, je jasné, že jí bude. Bude to jeho útok na druhou zlatou medaili v kariéře.

Navíc možná poslední. Během příští olympiády v Riu de Janeiru by mu totiž bylo už osmatřicet let. Rozlučka by tak měla stát za to.

Speciální dvojstranu o tom, proč Kobe Bryant uspěje na OH, čtěte v úterním deníku Sport.

Témata:  sport, basketbal
 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze