16. července 2012 • 21:00

VIDEO: Útok Černé mamby. Proč bude OH patřit Bryantovi

Autor:
Kobe Bryant v přátelském zápase proti Dominikánské republice
TOP VIDEA
TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara TOP góly 18. kola: Potočného ukázkový přímák či přesný zásah ruského cara
O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs! O2 arena se mění v obří stáj. Podívejte se na přípravy parkurových PlayOffs!
VŠECHNA VIDEA ZDE

SERIÁL SPORTU O HVĚZDÁCH OLYMPIÁDY | Je to možná nejkomplexnější basketbalový hráč současnosti. Hrající legenda. Nemilosrdný zabiják. Prostě Kobe Bryant. Americký fenomén se již za pár dní objeví na olympijských hrách v Londýně, aby pomohl USA naplnit povinnost – získat zlaté medaile. A že to letos nebude mít jednoduché. Už jen kvůli široké marodce amerického výběru, kde chybí Wade, Bosh, Howard či Griffin.Říká se mu Černá mamba. „Je to had, který je schopná zaútočit opakovaně s 99% přesností. Takový chci být i v basketbale,“ tvrdí o sobě Kobe Bryant.

Od roku 1996, kdy začal svou kariéru, způsobil svým „kousnutím“ už hodně ran. A sám získal pět titulů mistra NBA nebo hrál čtrnáctkrát All Star Game. Bryant je jedním z nejlepších basketbalových hráčů současnosti.

Video: Podívejte se na to nejlepší z Kobeho Bryanta

„Hledat u něj slabiny, to je stejně tak pofiderní jako se ptát, v čem byl špatný Michael Jordan,“ říká i první Čech, který kdy hrál NBA Jiří Zídek.

Bryant má být proto ústřední postavou amerického výběru v honbě za zlatými medailemi na olympiádě v Londýně.

Kobe Bryant s LeBronem Jamesem v americkém dresu při zápase proti Dominikánské republiceKobe Bryant s LeBronem Jamesem v americkém dresu při zápase proti Dominikánské republice

A už kvůli absencím dalších hvězd jako Dwyane Wade, Chris Bosh nebo Blake Griffin, je jasné, že jí bude. Bude to jeho útok na druhou zlatou medaili v kariéře.

Navíc možná poslední. Během příští olympiády v Riu de Janeiru by mu totiž bylo už osmatřicet let. Rozlučka by tak měla stát za to.

Speciální dvojstranu o tom, proč Kobe Bryant uspěje na OH, čtěte v úterním deníku Sport.

Témata:  sport, basketbal
 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 proběhlo ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát byl dvanáctý v historii, triumf nakonec obhájili Finové, Češi ke svým třem historický medailím další nepřidali, když skončili čtvrtí.

České výsledky na MS ve florbale:
O 3. místo: Česko - Švýcarsko 2:4 * Semifinále: Česko - Finsko 2:7 * Čtvrtfinále: Česko - Dánsko 10:1 * Skupina A: Německo - ČESKO 5:10 * Lotyšsko - ČESKO 4:3 * ČESKO - Švýcarsko 6:4

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze