Basketbalistky prohrály i druhý zápas, nestačily na Turecko

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

České basketbalistky prohrály i své druhé vystoupení na olympijských hrách v Londýně. Po úvodní porážce s Čínou dnes nestačily na Turecko, kterému po nervózním výkonu podlehly 57:61. Nepomohl jim ani výkon Jany Veselé, která zaznamenala 19 bodů. Stále však mají šanci na postup do čtvrtfinále, k čemuž ale potřebují vyhrát alespoň dva ze zbývajících tří zápasů ve skupině s USA, Angolou a Chorvatskem.

Češky začaly hodně nervózně, dopouštěly se mnoha chyb (osm ztrát za první čtvrtinu) a především se jim vůbec nedařilo uvolňovat bez míče. Spoustu akcí tak musely řešit individuálně a ofenziva hodně skomírala. Fungovala alespoň obrana, a protože Turkyním se v útoku také tolik nedařilo, ztráta zůstávala nízká.

Starala se o to zejména Veselá, která dala 13 z úvodních 19 bodů českého týmu a držela Turecko v dosahu. Jenže za stavu 19:24 se dostala do problému s fauly a pro jistotu střídala. Bez ní se českým reprezentantkám nepodařilo čtyři minuty zaznamenat ani bod a ztráta narostla na poločasových 12 bodů.

Přestávka ale Češkám prospěla stejně jako zařazení hráček z lavičky Zohnové a Bartoňové, které hru rozhýbaly a šňůrou 10:1 stáhly turecký náskok na čtyři body. Po šťastné trojce Vítečkové to pak bylo jen o tři a ze zápasu se stalo drama, ve kterém mohl rozhodovat každý koš.

Jenže Češkám se nedařilo využívat nabízené šance. Místo aby potrestaly chyby soupeřek, znovu samy chybovaly, navíc v obraně dvakrát zapomněly na střelkyně z dálky. Výsledkem byly dvě turecké trojky a vedení o deset bodů čtyři minuty před koncem.

Elhotová sice přispěla k dalšímu snížení na čtyři body, ale Turkyně už si koncovku pohlídaly a připsaly si důležité vítězství.

Basketbal - ženy:

Skupina A: Česká republika - Turecko 57:61 (8:13, 21:33, 39:45)
Nejvíce bodů: Veselá 19, Vítečková 11, Elhotová 8, Bartoňová 6 - Yilmazová, Caglarová a Palazogluová po 11, Iveginová 9. Rozhodčí: Estevez (Arg.), Suguro (Jap.), Abákil (Mar.). Fauly: 16:15. Trestné hody: 15/11 - 18/13. Trojky: 4:6.

Chorvatsko - Čína 58:83 (31:39),

23:15 Angola - USA.