23. srpna 2008 • 15:01

Keňané ovládli střední tratě

Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Keňští běžci dnes ovládli olympijské závody na středních tratích. Prvenství v běhu na 800 metrů vybojoval halový mistr světa z roku 2006 Wilfred Bungei.

Bugnei získal první zlatou medaili z velké akce pod širým nebem. Bronz získal pro Keňu světový šampion z Ósaky Alfred Kirwa Yego. Už v semifinále vypadl obhájce vítězství Rus Jurij Borzakovskij.

Ženský závod na 1500 metrů vyhrála jako první Keňanka v historii Nancy Jebet Langatová před dvojicí Ukrajinek. Den po svých 27. narozeninách oslavila Afričanka první medaili v kariéře.

Závodu mílařek se kvůli podezření z dopingu nemohly zúčastnit dvě žhavé kandidáty na zlato. Dvojnásobná mistryně světa Taťjana Tomašovová a halová světová šampionka a rekordmanka Jelena Sobolevová byly mezi šesti atletkami, kterým mezinárodní federace IAAF zakázala účast v Pekingu, protože podváděly při dopingových kontrolách.

Muži:
800 m: 1. Bungei (Keňa) 1:44,65, 2. Ismail (Súdán) 1:44,70, 3. Yego (Keňa) 1:44,82, 4. Reed (Kan.) 1:44,94, 5. Kamel (Bahr.) 1:44,95, 6. López (Kuba) 1:45,88, 7. Madí 1:45,96, 8. Mansúr (oba Alž.) 1:47,19.

Ženy:
1500 m: 1. Langatová (Keňa) 4:00,23, 2. Liščinská 4:01,63, 3. Tobiasová (obě Ukr.) 4:01,78, 4. Dobriskeyová (Brit.) 4:02,10, 5. Džamálová (Bahr.) 4:02,71, 6. Rodriguezová (Šp.) 4:03,19, 7. Rowburyová (USA) 4:03,58, 8. Fuentesová-Pilaová (Šp.) 4:04,86.