2. září 2007 • 00:00

Párová čtyřka dojela na MS pátá

Párová čtyřka bez kormidelníka - (zleva) David Kopřiva, Tomáš Karas, Jakub Hanák, David Jirka.
SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu SESTŘIH: Kometa Brno - Třinec: 5:2. Zábranského mašina má na dosah obhajobu titulu
ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové ANKETA: Konečně se někdo nebál říct pravdu, vzkazují fanoušci Koukalové

Česká párová čtyřka skončila potřetí za sebou na mistrovství světa bez medaile. Čtveřice David Jirka, Jakub Hanák, Tomáš Karas a Petr Vitásek obsadila v dnešním finále páté místo

Česká párová čtyřka skončila potřetí za sebou na mistrovství světa bez medaile. Čtveřice David Jirka, Jakub Hanák, Tomáš Karas a Petr Vitásek obsadila v dnešním finále páté místo. Z titulu se radovala stejně jako v předešlých dvou letech polská loď, tentokrát ve složení Adam Karol, Michal Jelinski, Marek Kolbowicz a Konrad Wasielewski. Češi přitom závod rozjeli dobře. Vydařil se jim start a na prvním mezičase byli třetí. Po kilometru se dokonce posunuli na druhou pozici, ale ve druhé části trati se propadli na páté místo. Kromě suverénních Poláků je předstihly i posádky Francie, Německa a Itálie. Svěřenci trenéra Sergeje Kruťjakova tak dokázali porazit pouze šestou Ukrajinu. Párová čtyřka byla posledním českým zástupcem na šampionátu. Již v sobotu vybojoval skifař Ondřej Synek stříbrnou medaili. Jeho kolegyně Miroslava Knapková byla po dvou druhých místech na minulých MS čtvrtá a dvojskif Jitka Antošová, Gabriela Vařeková projel cílem dvoukilometrové tratě jako pátý. Účet posádek, které si v Mnichově vybojovaly postup na olympijské hry, uzavřela vítězstvím v B-finále čtyřka bez kormidelníka Karel Neffe, Milan Bruncvík, Jan Gruber, Michal Horváth.

Témata:

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko