4. září 2007 • 00:00

Nová loď už se na mě směje, tvrdí Synek

Autor:PRAHA - V loděnici pražské Dukly je v obalu pečlivě uschovaný klenot za více než čtvrt milionu korun, který by měl skifaře Ondřeje Synka na olympiádě v Pekingu dovézt třeba až ke zlatu. "Už se tam na mě lodička směje," žertuje veslař. Skif, na němž v Mnichově vybojoval stříbro, odloží. "Bude to už jen taková záložní loď," dodává Synek. Teď na něj čeká fungl nová, v níž se vrhne do přípravy na nadcházející olympijskou sezonu. Sám veslař věří, že bude úspěšná. Když v přípravě nic nezanedbá, může pomýšlet i na prvenství... Nový skif ale chvíli neuvidí. Teď s přítelkyní vyráží na pár dní na dovolenou na Lipno, potom usedne do osmiveslice, v níž pojede evropský šampionát. "Po lodi se mi stýskat nebude, stejně si ode mě musí taky trochu odpočinout," usmívá se Synek, jenž ročně navesluje přes pět a půl tisíce kilometrů. Loď tedy dostává zabrat, vydrží tak dva roky. Takže teď nastal čas na změnu. A už má pro nový skif, vyrobený z karbonových vláken, nějaké jméno? "Ne ne, nijak lodě nepojmenovávám. Je to prostě loď," směje se. Přesto má ke svým lodím, klíčovým pracovním nástrojům, zvláštní vztah. Sám si je pravidelně omývá, seřizuje vesla, upravuje krakorce. "Abych řekl pravdu, nemám moc rád, když mi na loď někdo sahá," přiznává. Po mistrovství si ji tedy sám zabalil do obalu a zkontroloval, jestli je všechno v pořádku. Na krku měl medaili, v ruce šroubováček... Potom spolu s trenérem loď odnesli na vlek, který je přepravil zpátky do Česka. V takovou chvíli ho vždycky přepadne lehká nervozita, aby všechno dobře dopadlo. "Vždycky si přeju, aby se nic nenastalo. Kdyby se ten náklad někde vyklopil, stálo by to pár peněz..." říká. *** české lodě na olympijských hrách * skif mužů (SYNEK) - na MS 2. * skif žen (KNAPKOVÁ) - na MS 4. * dvojskif žen (ANTOŠOVÁ, VAŘEKOVÁ) - na MS 5. * čtyřka bez muži (NEFFE, BRUNCVÍK, GRUBER, HORVÁTH) - na MS 7. * párová čtyřka (JIRKA, HANÁK, KARAS, VITÁSEK) - na MS 5. * další lodě si mohou vyjet postup na dodatečné kvalifikaci v červnu v Lucernu

Témata: 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 8. kola Fortuna ligy »

9. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Ostrava (pá 21.9., 18:00), Olomouc - Dukla (so 22.9., 15:00), Opava - Teplice (so 22.9., 17:00), Mladá Boleslav - Slovácko (so 22.9., 17:00), Karviná - Příbram (so 22.9., 17:00), Sparta - Liberec (so 22.9., 19:00), Slavia - Bohemians (ne 23.9., 18:00), Jablonec - Plzeň (po 24.9., 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze