Prostějov se s Olympem nepáral

Autor: spo
0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Volejbalistky Brna a Prostějova jednoznačně vyhrály své zápasy 15. kola extraligy a dál bojují o první místo tabulky, které díky lepšímu poměru setů patří Brnu.

To zvítězilo 3:0 v hale posledních Střešovic, Prostějov doma zdolal stejným poměrem jiný pražský celek Olymp.

Prostějovské volejbalistky vstoupily do utkání s obhájkyněmi titulu z Olympu razantně a v prvním setu stále zvyšovaly vedení. Dařily se jim smeče i bloky, využívaly také úspěšných podání a úvodní set vyhrály za 16 minut. Podobně měl potom hanácký tým ve své moci i následující sady, i když postupem času se Pražanky přece jen zlepšily.

Brněnským hráčkám stačilo ve Střešovicích pouze několik bodů na rozehrání, poté už neustále dokazovaly soupeřkám svoji převahu. Za domácí tým nastoupila po delší zdravotní pauze Valešová, která hodně pomohla v soubojích na síti. Zápas se nicméně dál nesl v režii hostujících hráček, které si odvezly jednoznačné vítězství.

Také v Olomouci se hrály jen tři sety, favorizovaný domácí celek byl v utkání s Libercem jasně lepší. Liberec držel krok pouze v úvodu druhého setu, přesto se ani v něm nedostal přes 15 míčů. V třetí sadě si už za Olomouc zahrála celá lavička, i tak hostující tým uhrál pouhých deset bodů.

Slávistky vstoupily do zápasu bázlivě a nekoncentrovaně a samy usnadnily Ostravě výhru v prvním setu. V druhém dějství se ale karta obrátila: Slavia se zlepšila, zatlačila soupeře do obrany a ten kupil chybu na chybu.

Vyrovnaný třetí set rozhodla až koncovka, v níž Ostrava využila nepřesností v domácí obraně, získala sebevědomí a v poklidu dokráčela k vítězství 3:1.
Přerov ve Frýdku-Místku výborně začal, poté vedl ještě 2:1, ale nakonec nevyhrál. Ve čtvrtém setu si Frýdek-Místek od stavu 9:9 udržoval několikabodový náskok a následně dominoval i v tie-breaku.