26. července 2009 • 22:51

Brazilští volejbalisté vyhráli Světovou ligu

Autor:
Finálové utkání Trentino - Soluň
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Brazilští volejbalisté vyhráli po roční pauze znovu Světovou ligu. V dnešním rozhodujícím souboji finálového turnaje porazili 3:2 Srbsko, které hnalo v Bělehradě dopředu 22.000 fanoušků.



Brazilci si tak vynahradili zklamání z olympijských her v Pekingu, kde skončili druzí, a loňského závěrečného turnaje Světové ligy, v němž vypadli doma v Riu de Janeiro už v semifinále. V obou případech jim porážku uštědřily Spojené státy, které tentokrát v Bělehradě nepostoupily ze základní skupiny.

Jihoamerická volejbalová velmoc získala sedmý triumf ve Světové lize z posledních devíti ročníků a celkově osmý, čímž se dotáhla na nejlepší Italy, kteří soutěži vládli v 90. letech.

Finálový turnaj Světové ligy volejbalistů v Bělehradu:
Finále: Brazílie - Srbsko 3:2 (-22, 23, 22, -23, 11).
O 3. místo: Rusko - Kuba 3:0 (13, 24, 16),
Další pořadí: 5. Argentina, 6. USA, 7. Itálie a Finsko, 9. Bulharsko, Francie, Nizozemsko, Polsko, 13. Čína, Japonsko, Korea, Venezuela.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

Témata:  sport, volejbal, brazílie
 







Klasická verze
Mobilní verze