Parádní štafeta! Češky byly ve hře o medaili, nakonec berou „brambory“

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

České biatlonistky byly na mistrovství světa v italské Anterselvě do posledních kilometrů ve hře o překvapivý cenný kov ve štafetě na 4x6 km. Eva Kristejn Puskarčíková z poslední střelby vyjížděla na třetí příčce, rychle běžící Němka Denise Herrmannová jí ale nedala šanci a odsunula české kvarteto Jessica Jislová, Markéta Davidová, Lucie Charvátová a Eva Kristejn Puskarčíková na čtvrté místo. Na cenný kov Češky ztratily necelých 13 vteřin, Němky nakonec vybojovaly stříbro za vítěznými Norkami, třetí doběhly Ukrajinky.

Štafetu rozběhla Jislová a reprezentantky se od začátku držely v čele závodu. Davidová ve druhém úseku posunula český tým z desáté na čtvrtou příčku a umístění vylepšila i Charvátová, která sice musela šestkrát dobíjet, ale přesto předávala na průběžném druhém místě.

Kristejn Puskarčíková poté sice klesla až na šestou příčku, ale po čisté závěrečné stojce se vrátila do boje o bronz.

V něm jí však předběhla Němka Denise Hermannová. České reprezentantky dobíjely celkem desetkrát, i přesto výrazně vylepšily umístění z loňského šampionátu v Östersundu, kde byly patnácté.

Dramatický byl i boj o první místo, v němž měly dlouho navrch domácí Italky, které ale na konečné desáté místo srazil nepovedený třetí úsek.

Nejvíc toho dokázaly využít Norky a i s jedním trestným kolem se jim podařilo obhájit zlato. Německo zaostalo o 10,7 sekundy a Ukrajina ztratila 31,1 sekund.

Ženy (4x6 km):

1. Norsko (Solemdalová, Landmarková Tandrevoldová, Eckhoffová, Olsbuová Röiselandová) 1:07:05,5 hod. (1 tr. okruh+9 dobíjení), 2. Německo (Horchlerová, Hinzová, Preussová, Herrmannová) -10,7 (0+9), 3. Ukrajina (Merkušynová, Džymová, Vita Semerenková, Pidhrušná) -18,4 (0+8), 4. ČR (Jislová, Davidová, Charvátová, Kristejn Puskarčíková) -31,1 (0+10), 5. Švédsko -44,9 (1+11), 6. Švýcarsko -47,1 (0+11), 7. Polsko -50,3 (0+6), 8. Rusko -1:02,6 (1+11), 9. Kanada -2:13,7 (1+12), 10. Itálie -2:29,4 (3+12).

Konečné pořadí SP štafet (po 5 závodech): 1. Norsko 300 b., 2. Švýcarsko 228, 3. Švédsko 213, 4. Německo 212, 5. Francie 203, 6. Ukrajina 1999, ...8. ČR 171.