Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Závod s hromadným startem na mistrovství světa se českým biatlonistkám nevydařil. Nejlepší z nich Markéta Davidová obsadila v posledním vystoupení na šampionátu v italské Anterselvě dvacáté místo. Eva Kristejn Puskarčíková skončila třiadvacátá, bronzová medailistka ve sprintu Lucie Charvátová dojela na 29. pozici. Páté zlato na tomto šampionátu získala Norka Marte Olsbuová Röiselandová.

Davidová se po rychlé úvodní položce usadila ve vedoucí skupině, ale pak nasbírala na střelnici pět chyb. Umístěním na konci druhé desítky nenavázala na druhou příčku, kterou zde v závodě s hromadným startem vybojovala v minulé sezoně Světového poháru.

Kristejn Puskarčíková minula jen dvakrát, ale nejpomaleji běžela. Charvátová byla s osmi minelami druhou nejhorší střelkyní závodu a porazila jen Italku Lisu Vittozziovou, která pět ze svých devíti omylů udělala při druhé střelbě vleže.

Röiselandová po čtvrté položce ztrácela více než 14 sekund na domácí hrdinku a obhájkyni titulu Dorotheu Wiererovou, ale v závěrečném kole i díky skvěle připraveným lyžím zaútočila a vyhrála pátý ze sedmi závodů v Anterselvě. Vyrovnala tak bilanci Němky Laury Dahlmeierové z Hochfilzenu 2017, celkem získala už devátý světový titul. V Itálii k tomu přidala ještě dva bronzy.

Na třetím místě dnes skončila Švédka Hanna Öbergová. Ta získala na vrcholné světové akci první medaili v jiném než vytrvalostním závodě, z něhož má světový titul z roku 2019 i olympijské zlato.

Šampionát zakončí od 14:45 závod s hromadným startem mužů, ve kterém bude z českých reprezentantů startovat jen Ondřej Moravec.

Mistrovství světa v biatlonu v Anterselvě (Itálie) - závod s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. Röiselandová (Nor.) 39:14,0 (2 tr. okruhy), 2. Wiererová (It.) -20,7 (3), 3. H. Öbergová (Švéd.) -26,1 (3), 4. Hojniszová-Staregaová (Pol.) -29,1 (2), 5. Simonová (Fr.) -45,1 (2), 6. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -52,0 (2), 7. Eckhoffová (Nor.) -1:00,2 (4), 8. Preussová (Něm.) -1:00,3 (3), 9. Hauserová (Rak.) -1:02,5 (2), 10. Bescondová (Fr.) -1:21,3 (3), ...20. Davidová -2:31,0 (5), 23. Kristejn Puskarčíková -2:58,5 (2), 29. Charvátová (všechny ČR) -4:53,6 (8).

Průběžné pořadí SP (17 z 24 závodů): 1. Wiererová 719 b., 2. H. Öbergová 613, 3. Eckhoffová 607, 4. Röiselandová 597, 5. Hermannová (Něm.) 571, 6. Tandrevoldová (Nor.) 461, ...15. Davidová 335, 27. Charvátová 213, 28. Kristejn Puskarčíková 208, 65. Jislová (ČR) 40.