Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Biatlonistka Veronika Vítková díky 25. místu ve sprintu v Hochfilzenu zaznamenala nejlepší výsledek v této sezoně Světového poháru. Z vítězství se radovala Italka Dorothea Wiererová, která o šest desetin porazila Finku Kaisu Mäkäräinenovou a udržela vedení v seriálu.

Vítková se minulý týden trápila v Pokljuce běžecky a ze tří individuálních startů skončila nejlépe na 38. místě ve vytrvalostním závodu. Tentokrát měla na trati třicátý čas a musela na jedno trestné kolo. "Cítila jsem se o hodně líp. Můžu být spokojená a myslím, že to bude lepší a lepší," řekla Vítková v rozhovoru pro Českou televizi.

Jednou netrefila terč také Eva Puskarčíková, která ale minula vestoje, běžela o něco pomaleji a skončila na 29. pozici.

Markéta Davidová udělala na střelnici čtyři chyby, třikrát minula vestoje, obsadila až 62. místo a o dvě příčky se nevešla do stíhacího závodu. Ten nepojede ani Lucie Charvátová, která skončila ve sprintu na 84. místě. Jessica Jislová na start nenastoupila.

V pátek se jede sprint mužů a v sobotu stíhací závody obou kategorií. V neděli se konají štafety.

Ženy - sprint (7,5 km):

1. Wiererová (It.) 21:04,9 (1 tr. okruh), 2. Mäkäräinenová (Fin.) -0,6 (1), 3. Jurlovová-Perchtová (Rus.) -24,4 (0), 4. Vittozziová (It.) -25,3 (1), 5. Hojniszová (Pol.) -28,2 (0), 6. Krjuková (Běl.) -38,5 (0), 7. P. Fialková (SR) -43,8 (1), 8. Chevalierová (Fr.) -45,4 (1), 9. Starychová (Rus.) -47,5 (0), 10. Kuzminová (SR) -49,6 (2), ...25. Vítková -1:14,8 (1), 29. Puskarčíková -1:21,0 (1), 62. Davidová -2:15,8 (4), 84. Charvátová (všechny ČR) -3:19,6 (4).

Průběžné pořadí SP (po 4 z 26 závodů): 1. Wiererová 204, 2. Mäkäräinenová 185, 3. P. Fialková 165, 4. Vittozziová 164, 5. Hojniszová 144, 6. Krjuková 125, ...28. Davidová 57, 31. Puskarčíková 52, 48. Vítková 20, 54. Jislová (ČR) 10.