Sprint v Ruhpoldingu vyhrál Bö, Krčmář skončil pětadvacátý

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Odložený sprint biatlonistů v Ruhpoldingu vyhrál suverén sezony Světového poháru Johannes Thingnes Bö z Norska o 7,9 sekundy před svým starším bratrem Tarjem. Čeští reprezentanti dnes převedli pomalejší běh a nejlepší z nich Michal Krčmář byl navzdory čisté střelbě až pětadvacátý.

Sprint na 10 km se měl původně konat už ve středu, ale kvůli sněhové kalamitě byl přeložen. Dnes se jelo za slunečného počasí a ideálních podmínek, které využil k osmému vítězství v sezoně v jedenáctém individuálním závodu lídr Světového poháru Bö.

Ačkoli musel na jedno trestné kolo, porazil pětadvacetiletý Nor o osm sekund svého střelecky bezchybného staršího sourozence Tarjeho. Třetí byl k radosti domácích fanoušků s odstupem 10,5 sekundy Němec Benedikt Doll.

Tři ze čtyř českých biatlonistů na střelnici nechybovali, ale vinou horšího běhu skončili daleko za nejlepšími. Pětadvacátý Krčmář ztratil na vítěze 1:10,9 minuty, jednatřicátý Ondřej Moravec ještě o devět sekund víc. Čtyři místa za bodovanou čtyřicítkou skončil dvacetiletý Jakub Štvrtecký. Tomáš Krupčík, jenž jako jediný z Čechů musel na trestné okruhy, obsadil 77. místo.

Muži - sprint (10 km):

1. J. T. Bö 22:56,3 (1 trest. okruh), 2. T. Bö (oba Nor.) -7,9 (0), 3. Doll (Něm.) -10,5 (1), 4. M. Fourcade (Fr.) -15,9 (0), 5. Loginov (Rus.) -26,1 (1), 6. Hofer (It.) -33,2 (1), 7. Kühn (Něm.) -39,4 (1), 8. Eder (Rak.) -42,7 (0), 9. Jacquelin (Fr.) -46,3 (1), 10. Samuelsson (Švéd.) -47,0 (0), ...25. Krčmář -1:10,9 (0), 31. Moravec -1:19,7 (0), 44. Štvrtecký -1:38,1 (0), 77. Krupčík (všichni ČR) -2:14,0 (2).

Průběžné pořadí SP (po 11 z 26 závodů): 1. J. T. Bö 602, 2. Loginov 452, 3. M. Fourcade 385, 4. Eder 362, 5. Desthieux (Fr.) 362, 6. T. Bö 352, ... 16. Krčmář 202, 17. Moravec 200.