Puskarčíková se posunula o 24 míst, muži se ve štafetě blýskli 5. místem

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

V závodu žen na 10 kilometrů na biatlonovém SP v Hochfilzenu se z českých závodnic nejlépe umístila Eva Puskarčíková, která dojela osmá. Nejlepší nasazené Češce Lucii Charvátové se závod nepovedl, skončila na třicátém místě. Vítězkou se stala Tiril Eckhoffová z Norska s časem 29:14,6. Mužská štafeta vybojovala páté místo, díky finiši Johannese Bö slavili také Norové.

Česká jednička Markéta Davidová skončila ve stíhačce čtyřiadvacátá. Lucie Charvátová se propadla ze šestého místa po sprintu kvůli šesti trestným okruhům na třicátou pozici a pomaleji běžící Jessica Jislová skončila o místo za ní.

Posun o čtyřiadvacet míst zahájila Kristejn Puskarčíková čistou střelbou vleže, po které už jela jako 19. v pořadí. Při druhé ležce jednou chybovala a o tři místa klesla, ale obě stojky zvládla přesně. Po té závěrečné vyběhla sedmá s vedoucí ženou SP Dorotheou Wiererovou z Itálie za zády, ale dostala se před ni jen Finka Kaisa Mäkäräinenová.

Vyčerpané biatlonistky v cíli stíhačky SP v Hochfilzenu

"Jsem spokojená a jsem hlavně ráda za tu poslední stojku, že jsem dala nulu. Naštěstí to tam spadlo," řekla Kristejn Puskarčíková v České televizi. "Jsem šťastná a byla bych ráda, kdyby to takhle na střelnici pokračovalo," přála si.

Do desítky se Kristejn Puskarčíková dostala poprvé od ledna 2018, kdy dojela desátá ve sprintu v Oberhofu. Nejlépe byla v SP dvakrát třetí.

Eckhoffová projela cílem první o téměř půl minuty před Švédkou Hannou Öbergovou, třetí skončila další Norka Ingrid Tandrevoldová.

Štafeta mužů dojela pátá

Čeští biatlonisté Michal Šlesingr, Michal Krčmář, Adam Václavík a Jakub Štvrtecký skončili pátí ve štafetě Světového poháru v Hochfilzenu. Zvítězili Norové, triumf jim zajistil ve finiši lídr individuálního pohárového pořadí Johannes Bö.

Norsko se od začátku přetahovalo o vedení s Němci, kteří jeli v čele od druhého úseku. Johannes Bö se ale po závěrečné stojce dotáhl na Benedikta Dolla a o vítězství rozhodl před nájezdem do cílové rovinky. Třetí byla Francie.

Šlesingr byl v půlce svého úseku druhý, vstoje ale dvakrát dobíjel a předal jako osmý. Krčmář nemusel ani jednou dobíjet a v polovině závodu drželi Češi páté místo. Václavík po střelbě vleže pozici ještě o místo vylepšil a jel jen pět sekund od stupňů vítězů.

Nakonec svůj úsek dokončil pátý za Francií. Dvacetiletý Štvrtecký na stojce třikrát opravoval a dotáhl se na něj zkušený Alexandr Loginov. Český mladík ale výborně běžel, ruskému soupeři ujel a udržel pátou pozici.

Světový pohár bude pokračovat příští týden v Le Grand-Bornand. Ve Francii se pojedou sprinty, stíhačky a závody s hromadným startem.

Výsledky SP v biatlonu v Hochfilzenu

Ženy - stíhací závod (10 km):
1. Eckhoffová (Nor.) 29:14,6 min. (0 trest. okruhů)
2. Öbergová (Švéd.) -25,8 (2)
3. Tandrevoldová (Nor.) -39,7 (1)
4. Braisazová (Fr.) -47,9 (2)
5. Fialková (SR) -1:02,9 (2)
6. Bescondová (Fr.) -1:07,8 (1)
7. Mäkäräinenová (Fin.) -1:14,0 (2)
8. Kristejn Puskarčíková (ČR) -1:16,0 (1)

Muži - štafeta (4x7,5 km):
1. Norsko (Dale, Bjöntegaard, T. Bö, J.T. Bö) 1:14:44,2 (1 trest. okruh + 7 dobíjení),