Autor: Romana Barboříková, iSport.cz, inf
1
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Ani jedna z nich neměla v sobotním sprintu bezchybnou střelbu, nejlépe dopadla Tereza Voborníková s jednou minelou. Tentokrát to ale Češkám, v porovnání s konkurencí, ani moc neběželo. Davidové, která ve vytrvalostním závodu byla sedmá nejrychlejší, tentokrát patřila až osmnáctá příčka v rychlosti běhu. „Mrzí mě, že to přede mnou bylo nasekané a nebyla jsem schopná nic sjet, asi holky přede mnou jely rychlejc,“ přemýšlela v cíli žena, která byla nejlepší Češkou na 22. místě.

Mnohé z nich už se těší, až jim tyto závody skončí a budou si před dalším startem v Hochfilzenu příští týden moct trochu odpočinout. České závodnice v sobotním sprintu skončily až od třetí desítky dál, když nejlepší byla opět Markéta Davidová na 22. místě. Do nedělního stíhacího závodu postoupily ještě Lucie Charvátová (3 chyby, 52. místo) a Tereza Voborníková (1 chyba, 58. místo).

Davidová chybovala na střelnici dvakrát, ale na podmínky si nestěžovala. „Myslím, že v mém případě byly dost podobné jako při nástřelu,“ pravila Davidová.

Tentokrát se české hvězdě tolik nevedlo ani na trati, i když její pocity z ní byly dobré. Jenže soupeřky nasadily v sobotu smrtící tempo. „Myslím, že jsem měla skvělé lyže a trošku mě mrzí, že to přede mnou bylo nasekané a nebyla jsem schopná nic sjet, asi holky přede mnou jely rychlejc, i když mně ke konci přišlo, že mi to pořád jelo. Ale myslím, že do stíhačky to nebude úplně špatné,“ hodnotila pětadvacetiletá závodnice.

Lepší vyhlídky na střelnici měla Voborníková, která chybovala jen jednou při první položce vleže. Jenže na lyžích se trápila. „Bohužel už mě to tu dost bolí, nechutná mi to. Doufám, že si na příští týden odpočinu. Střelba byla náročná, vítr se točí a je potřeba to hlídat, takže mě mrzí, že vleže to tam uteklo. Ale zase ve stoje jsem si to tam hlídala,“ řekla v rozhovoru pro Českou televizi talentovaná Voborníková.

Odpočinek ale bude muset ještě o den odložit, ve sprintu sice nebodovala, ale 58. příčka jí zajistila postup do nedělí stíhačky.

To Jessica Jislová bude mít odpočinku trochu víc. A je za něj ráda. „Na střelnici to byl úplně kolaps, po dvou ranách jsem ztratila koncentraci a to, co normálně dělám v tréninku, mi vůbec nešlo. Úplný výpadek. Co se týče běhu, jelo se mi nejlíp tady z těch závodů. Pocitově určitě, i když nevím, jestli to bude vidět i na časech. Volno teď využiju k tréninku a odpočinku a pokusím se to vylepšit,“ prohlásila biatlonistka, které to v minulé sezoně skvěle střílelo, ale letos se ještě hledá, což dokresluje i její až 62. běžecký čas.

V neděli se ukáže také Charvátová, která i se třemi chybami ze střelnice postoupila z 52. místa. Na trati jí patřil 40. čas. Poslední z Češek Eliška Václavíková byla se dvěma trestnými koly 73.

Sprint žen ovládla Lisa Theresa Hauserová z Rakouska. Vedení v SP se ujala Italka Lisa Vittozziová.

Sprint biatlonistů v Kontiolahti vyhrál navzdory jedné chybě na střelnici Nor Johannes Thingnes Bö. Čeští reprezentanti se v dnešním závodě Světového poháru neprosadili

Nejlepší z nich Michal Krčmář minul poslední terč a kvůli pomalému běhu obsadil až 32. místo. Do nedělní stíhačky z jeho krajanů postoupili už jen Tomáš Mikyska a Mikuláš Karlík.

SP v biatlonu v Kontiolahti (Finsko):

Muži - sprint (10 km): 1. J. T. Bö 23:09,0 (1 trest. okruh), 2. Laegreid (oba Nor.) -10,5 (0), 3. Rees (Něm.) -28,8 (0), 4. Samuelsson (Švéd.) -36,2 (1), 5. Jacquelin (Fr.) -39,5 (1), 6. Andersen (Nor.) -49,7 (1), ...32. Krčmář -1:49,8 (1), 42. Mikyska 2:03,8 (0), 51. Karlík -2:14,2 (2), 65. Štvrtecký -2:38,3 (3), 70. Mareček (všichni ČR) -2:49,4 (2)

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. J. T. Bö 119 bodů, 2. Ponsiluoma (Švéd.) 118, 3. Laegreid 115, 4. Rees 110, 5. Hartweg (Švýc.) 100, 6. Samuelsson 95, ...20. Krčmář 37, 39. Štvrtecký 14.

Ženy - sprint (7,5 km): 1. Hauserová (Rak.) 20:39,5 (0), 2. Vittozziová (It.) -17,3 (1), 3. Perssonová (Švéd.) -24,2 (0), 4. Lunderová (Kan.) -25,4 (0), 5. Weidelová (Něm.) -26,6 (0), 6. Herrmannová-Wicková (Něm.) a Tandrevoldová (Nor.) obě -31,6 (1), ...22. Davidová -54,2 (2), 52. Charvátová -1:50,3 (3), 58. Voborníková -2:04,3 (1), 70. Jislová -2:34,6 (3), 73. Václavíková (všechny ČR) -2:48,2 (2).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech): 1. Vittozziová 135, 2. Tandrevoldová 115, 3. H. Öbergová (Švéd.) 113, 4. Hauserová 99, 5. Perssonová 88, 6. Voigtová (Něm.) 80, ...13. Davidová 55, 34. Voborníková 19, 49. Václavíková 2.