29. října 2008 • 15:13

Na šampionátu v Liberci padne rekord

Autor:
Kateřina Neumannová
TOP VIDEA
Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0 Sparta - Liberec: Pohádkový Stanciův úvod – prostřelil Hladkého a Sparta vede 1:0
10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo 10. den na ZOH: finská lekce štrikování, životní závod Erbanové a fenomenální Klaebo
VŠECHNA VIDEA ZDE

Reprezentanti minimálně 52 zemí přijedou v únoru na mistrovství světa v klasickém lyžování v Liberci, které začíná za 112 dní. Padne tak účastnický rekord ze šampionátu v Oberstdorfu.Tam v roce 2005 startovalo o čtyři státy méně. Pořadatelé očekávají, že přijedou i závodníci z Koreje a Kazachstánu, kteří se dosud nepřihlásili.

Organizátoři o tom informovali na internetové stránce šampionátu.
Celkový počet účastníků v současnosti představuje 1196 osob, ale je pravděpodobné, že nejde o konečné číslo. Například Rusko a Švédsko v přihlášce nemají uvedeny skokany a sdruženáře.

Nejpočetnější skupinu sportovců tvoří běžci (252) a běžkyně (155), skokanů má přijet 72, skokanek 43 a severskou kombinaci obsadí 64 závodníků.
Zatím nejpočetnější výpravu má Rakousko s 91 členy, z nichž bude 26 sportovců.

Do Liberce se chystají i lyžaři z exotických zemí. Přihlášky poslaly také Argentina, Peru, Brazílie, Venezuela, Trinidad a Tobago, Indie, Írán nebo Kyrgyzstán. Jednoho běžce vyšle Jihoafrická republika.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, lyžování, ms, liberecKlasická verze
Mobilní verze