Bravo! Ledecká slaví další pódium. V kombinaci v Crans Montaně byla třetí

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Lyžařka Ester Ledecká obsadila třetí místo v alpské kombinaci v Crans Montaně a potřetí v kariéře se ve Světovém poháru umístila na stupních vítězů. Vyhrála Italka Federica Brignoneová a ujala se vedení v průběžném pořadí celkového hodnocení seriálu před stále absentující Mikaelou Shiffrinovou z USA.

Ledecké po úvodním superobřím slalomu, který česká reprezentantka nečekaně ovládla na olympijských hrách v Pchjongčchangu, patřilo čtvrté místo. Ve slalomu si poté o příčku polepšila a zopakovala výsledek z nedávného sjezdu v Garmisch-Partenkirchenu. Maximem Ledecké ve Světovém poháru je prosincový triumf ve sjezdu v Lake Louise.

Na druhou Franzisku Gritschovou z Rakouska ztratila Ledecká devět desetin, od vítězné Brignoneové ji dělily téměř dvě sekundy. Česká závodnice za sebou nechala mimo jiné i olympijskou vítězku z kombinace Švýcarku Michelle Gisinovou, která za ní na čtvrté příčce zaostala o jedenáct setin.

Ledecká byla ráda za vyrovnanost disciplín, i když na trénink slalomu nemá vzhledem ke střídání lyží se snowboardem tolik času. „Byla jsem čtvrtá v super-G a pátá ve slalomu. Takže slalom se opravdu povedl,“ pochvalovala si v nahrávce pro média. Radost z úspěchů má pořád stejnou. „Jak by řekl Jára Cimrman, to se neochodí,“ poznamenala.

V Crans Montaně se neustále zlepšovala, dnešní třetí příčkou trumfla jedenácté a páté místo ze sjezdů. „Začínám to tu mít docela ráda a každý den byl lepší a lepší. Mám z toho velkou radost a škoda, že tu nejsou další závody. Dá se říci, že to nyní patří mezi mé oblíbené sjezdovky,“ řekla závodnice, která se i na lyžích opakovaně prosazuje mezi nejlepší. „Jsem ráda, že se neustále o kousek zlepšuji, a dobré je, že držím kontakt se špičkou. To je nejdůležitější,“ dodala.

Na stupně vítězů Ledecké, která si v hodnocení seriálu polepšila o dvě příčky na jedenácté místo, pomohla i chyba Slovenky Petry Vlhové. Nejlepší slalomářka sezony byla po super-G druhá, ale ve své parádní disciplíně roli favoritky nezvládla a jízdu nedokončila.

Brignoneová se díky čtvrtému vítězství v kombinačním závodě za sebou, čímž vyrovnala rekord Chorvatky Janici Kosteličové z let 2002 až 2006, posunula do čela Světového poháru. Devětadvacetiletá Italka, která má rovněž na dos