Northugovo sbohem. Bývalý král běžecké stopy končí s lyžováním | iSport.cz
12. prosince 2018 • 13:00

Northugovo sbohem. Bývalý král běžecké stopy končí s lyžováním

Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si trenér Baníku Páník Rozhodčí byli vůči Barošovi úzkoprsí, stěžoval si trenér Baníku Páník
Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo Vlasák před čtvrtfinále: Němci? Papírově slabší, nedají to ale zadarmo

Slavný norský běžec na lyžích Petter Northug ukončil v 32 letech kariéru. Během ní získal rekordních třináct titulů mistra světa a čtyři olympijské medaile včetně dvou zlatých. Dvakrát ovládl Světový pohár.

Do letošní sezony elitního seriálu už nenaskočil, protože se vinou zdravotních problémů nedokázal dostat do formy. S poklesem výkonnosti se i kvůli zdravotním potížím potýkal už v minulých dvou letech a na olympijské hry v Pchjongčchangu se ani nenominoval.

"Rozhodl jsem se skončit," řekl na tiskové konferenci se slzami v očích Northug, kterému bylo během kariéry často vytýkáno arogantní chování. "Jako malý kluk jsem snil o tom, že se stanu dobrým běžcem. Jsem pyšný na to, že jsem to dokázal," dodal.

"Udělal jsem maximum, abych se dostal zpět do formy a vyjel si účast ve Světovém poháru. Poslední dva týdny jsem ale cítil, že k tomu mám hodně daleko. Rozhodl jsem se, že už kvůli tomu nebudu dál plýtvat energií. Je to pro mne nejlepší řešení a už se těším na nové věci," prohlásil Nor.

V květnu 2014 zavinil pod vlivem alkoholu nehodu, při které byl zraněn jeho spolucestující. Northug místo nehody opustil a tvrdil, že vůz neřídil, ale později se přiznal. V říjnu byl odsouzen k 50 dnům vězení, trest si však mohl odpykat doma až po skončení sezony. Nepřišel tak o start na světovém šampionátu ve Falunu, kde získal čtyři zlaté medaile a stal se nejúspěšnějším závodníkem historie MS.

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Play off Tabulka Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi hrají ve skupině B, Slovensko ve skupině A. Po zápase se Švýcarskem budou Češi znát soupeře pro čtvrtfinále. Novinkou je změna systému nasazení týmů pro semifinále play off.

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby