Koudelka má formu! V Innsbrucku byl v kvalifikaci druhý, dál jdou tři Češi

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Skokan na lyžích Roman Koudelka pokračuje na Turné čtyř můstků ve skvělých výkonech, v kvalifikaci třetího závodu skončil druhý. V Innsbrucku s ním z českých reprezentantů postoupili také Čestmír Kožíšek a Viktor Polášek, pouze Lukáš Hlava se mezi padesátku nevešel.

Koudelka, který skončil na Nový rok v Garmisch-Partenkirchenu těsně pod stupni vítězů čtvrtý a v průběžném pořadí Turné mu patří páté místo, skočil v Innsbrucku 124,5 metru a dostal vysoké známky za styl. Z první pozice ho sesadil až lídr Světového poháru i Turné Japonec Rjoju Kobajaši, jenž skočil 126,5 metru a porazil Čecha o 2,5 bodu. Koudelkovým soupeřem v prvním kole pátečního závodu bude Fin Andreas Alamommo.

"Nakonec jsem byl překvapený, že jsem skončil druhý, protože jsem po včerejším silovém tréninku ještě cítil nohy. Kvalifikace byla velmi těžká, byly nízké nájezdové rychlosti a k tomu foukal zadní vítr. S tímto vědomím to je velmi pozitivní," hodnotil devětadvacetiletý Koudelka kvalifikaci.

"Takové skoky v Innsbrucku nepamatujeme. Jezdilo se z okna číslo čtyři, což byl velmi nízký nájezd. Každá sebemenší chyba se projevila, takže několik lidí z popředí bude startovat už na začátku závodu," uvedl trenér českých skokanů David Jiroutek s tím, že v létě se v Innsbrucku skákalo z okna číslo osm.

Poprvé se v tomto ročníku Turné dostal do závodu Kožíšek. Díky skoku dlouhému 114 metrů byl 41. a čeká ho Nor Andreas Stjernen. Polášek přistál na značce 109,5 metru a ke známce připočetl i body za vítr, což mu vyneslo 45. místo a souboj s Němcem Karlem Geigerem.

Hlava sice skočil stejně daleko jako Polášek, ale za vítr naopak body odečetl, proto obsadil 56. místo.

Kvalifikace na závod SP a Turné čtyř můstků ve skocích na lyžích v Innsbrucku:
1. R. Kobajaši (Jap.) 126,2 (126,5 m), 2. Koudelka (ČR) 123,7 (124,5), 3. Forfang (Nor.) 123,5 (127,5), 4. Huber (Rak.) 120,7 (126), 5. Peier (Švýc.) 119,0 (119,5), 6. Geiger (Něm.) 118,9 (124), ...41. Kožíšek 96,6 (114), 45. Polášek 94,7 (109,5), 56. Hlava (všichni ČR) 86,0 (109,5).

Dvojice pro 1. kolo: Kožíšek - Stjernen (Nor.), Polášek - Geiger, Koudelka - Alamommo (Fin.).