12. ledna 2019 • 15:42

Lyžař Novák bodoval ve sprintu v Drážďanech, skončil na 24. místě

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Běžec na lyžích Michal Novák podruhé v sezoně bodoval ve Světovém poháru. Ve sprintu volnou technikou v Drážďanech obsadil 24. místo a zopakoval výsledek z prosincového sprintu v Davosu. Vyhráli Nor Sindre Björnestad Skar a Stina Nilssonová ze Švédska.

Novák, který vynechal prestižní sérii Tour de Ski a dal přednost přípravě na mistrovství světa do 23 let, postoupil z kvalifikace 17. časem. Ve čtvrtfinálové rozjížďce pak ale obsadil páté místo a vypadl. Nejlepší z českých reprezentantek Kateřina Janatová skončila na 34. místě, od postupové třicítky ji dělilo 1,35 sekundy.

Skar využil absence lídra seriálu Johannese Klaeba a v SP triumfoval podruhé v kariéře. Ve finále porazil Rusa Gleba Retivycha o pouhých 11 setin sekundy. Nilssonová naopak potvrdila pozici současné sprinterské královny, tuto disciplínu v poháru ovládla počtvrté za sebou. Na stupně vítězů ji doprovodily krajanky Maja Dahlqvistová a Jonna Sundlingová.