O krok blíž křišťálovému glóbu. Italský mistr světa Paris vyhrál v Kvitfjellu i super-G | iSport.cz
3. března 2019 • 13:10

Italský mistr světa Paris vyhrál v Kvitfjellu i super-G
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?

Italský lyžař Dominik Paris vyhrál v Kvitfjellu po sobotním sjezdu i superobří slalom a před posledním super-G sezony má nejblíže k malému křišťálovému glóbu. Úřadující mistr světa pojede na finále Světového poháru do andorrského Soldeu s náskokem 44 bodů.

Před dnešním závodem v Kvitfjellu dělilo první čtyři lyžaře v pořadí disciplíny pouhých devět bodů a ani další neměli velký odstup. Nervozitu zvýšil ještě odložený start, protože kvůli sněžení a špatné viditelnosti se začalo o půl hodiny později. Paris startoval s číslem 7 a vyhrál o téměř půl sekundy.

Druhý skončil s mankem 43 setin domácí Nor Kjetil Jansrud před Švýcarem Beatem Feuzem, kterého Paris ještě může připravit o glóbus za sjezd. Čtvrté místo obsadil dosavadní lídr hodnocení super-G Vincent Kriechmayr z Rakouska.

"Moje výchozí pozice v boji o glóbus je teď optimální. Ale ostatní nejsou daleko a v Soldeu to bude hodně zajímavý souboj," řekl Paris po 14. pohárovém triumfu v kariéře a pátém v této sezoně.

Malý křišťálový glóbus devětadvacetiletý lyžař ještě nikdy nezískal, zlato na MS v Aare vybojoval před necelým měsícem. Po zlatém doublu v Kvitfjellu překonal o jedno vítězství slavného krajana Kristiana Ghedinu a je nejúspěšnějším Italem v rychlostních disciplínách.

Poslední super-G je v Soldeu na programu 14. března.

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby