O krok blíž křišťálovému glóbu. Italský mistr světa Paris vyhrál v Kvitfjellu i super-G | iSport.cz
3. března 2019 • 13:10

O krok blíž křišťálovému glóbu. Italský mistr světa Paris vyhrál v Kvitfjellu i super-G

Italský mistr světa Paris vyhrál v Kvitfjellu i super-G
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Italský lyžař Dominik Paris vyhrál v Kvitfjellu po sobotním sjezdu i superobří slalom a před posledním super-G sezony má nejblíže k malému křišťálovému glóbu. Úřadující mistr světa pojede na finále Světového poháru do andorrského Soldeu s náskokem 44 bodů.Před dnešním závodem v Kvitfjellu dělilo první čtyři lyžaře v pořadí disciplíny pouhých devět bodů a ani další neměli velký odstup. Nervozitu zvýšil ještě odložený start, protože kvůli sněžení a špatné viditelnosti se začalo o půl hodiny později. Paris startoval s číslem 7 a vyhrál o téměř půl sekundy.

Druhý skončil s mankem 43 setin domácí Nor Kjetil Jansrud před Švýcarem Beatem Feuzem, kterého Paris ještě může připravit o glóbus za sjezd. Čtvrté místo obsadil dosavadní lídr hodnocení super-G Vincent Kriechmayr z Rakouska.

"Moje výchozí pozice v boji o glóbus je teď optimální. Ale ostatní nejsou daleko a v Soldeu to bude hodně zajímavý souboj," řekl Paris po 14. pohárovém triumfu v kariéře a pátém v této sezoně.

Malý křišťálový glóbus devětadvacetiletý lyžař ještě nikdy nezískal, zlato na MS v Aare vybojoval před necelým měsícem. Po zlatém doublu v Kvitfjellu překonal o jedno vítězství slavného krajana Kristiana Ghedinu a je nejúspěšnějším Italem v rychlostních disciplínách.

Poslední super-G je v Soldeu na programu 14. března.

 

MS v hokeji 2019 - Slovensko, Bratislava a Košice

Program Český tým Rozpis Vstupenky Tabulka Stadiony Maskot

Mistrovství světa v hokeji se koná na Slovensku v Bratislavě a Košicích od 10. do 26. května 2019. Češi narazí ve skupině B postupně na Švédsko, Norsko, Rusko, Lotyšsko, Itálii, Rakousko a Švýcarsko.

Hokejová extraliga 2018/2019Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHY

Fotbalová FORTUNA:LIGA 2018/2019Program * Hrací model * VIDEO * Program nadstavby

Články odjinud


Články odjinud