30. října 2008 • 10:32

Změní liberecké lyžařské areály majitele?

Autor:
Nor Alsgaard v závodě
TOP VIDEA
FAKTA MS: Německé zmrtvýchvstání, penalty, ruský doping a křepčící Moskva FAKTA MS: Německé zmrtvýchvstání, penalty, ruský doping a křepčící Moskva
Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi Sagan ovládl MČR v cyklistice. Fanoušci šíleli, král si s nimi ťukal pěstmi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Liberecké lyžařské areály, do nichž stát investoval více než miliardu korun, pravděpodobně změní provozovatele.Společnost Snowhill, která měla po skončení šampionátu v klasickém lyžování na Ještědu a ve Vesci provozovat obě střediska, jedná s libereckým magistrátem o nových podmínkách smlouvy. Informuje o tom deník Týden.cz.
Jednání podle radnice, která oba areály vlastní, souvisejí se změnou vlastníka Snowhillu.

Karel Vacek v červenci celou firmu prodal miliardáři Tomáši Němcovi, jemuž patří poloviční podíl v České gumárenské společnosti (ČGS). "Zatím probíhá jednání, a proto nechci předjímat, ve hře je stále několik variant," řekl deníku náměstek libereckého primátora Ondřej Červinka. Není podle něho ale vyloučené, že Snowhill opustí oba areály, vyjádření firmy zatím podle něho není jednoznačné.

Snowhill navíc podle Červinky dluží nájem Sportovnímu areálu Ještěd, který patří městu. Výši dluhu však náměstek nechtěl specifikovat. Podle smlouvy, uzavřené na pětadvacet let, platí Snowhill na Ještědu roční nájem necelých osm milionů korun. Firma se ale zavázala, že kromě sjezdovek na Ještědu bude provozovat i běžecké tratě ve Vesci. Pro mistrovství, které se uskuteční v únoru a březnu příštího roku, si však tratě a skokanské můstky bude organizační výbor připravovat sám.

Podle libereckého opozičního zastupitele Jiřího Šolce (SOS) je hlavním problémem smlouvy běžecký areál Vesec, který má kvůli malé nadmořské výšce problémy s nedostatkem sněhu. "Provozování Vesce bude finančně strašně náročné. To si může dovolit jen sebevrah, nebo velký koníčkář," řekl Šolc.

Podle Týdne.cz se spekuluje o tom, že v budoucnu by areál ve Vesci mohl být využíván jen v létě pro horská kola a lyžování na kolečkových lyžích. A značná část areálu by mohla být rozprodána na stavební parcely.

Témata:  sport, lyžování, liberec

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina CSkupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H

Soupisky favoritů MS:
Anglie * Agentina * Belgie * Brazílie 
Francie * Německo * Portugalsko * Španělsko 
Klasická verze
Mobilní verze