13. března 2010 • 12:52

Malý glóbus za slalom získal Rakušan Herbst

Autor:
Reinfried Herbst
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí LIGA NARUBY: Rosického sako, tanec s ježkem a žvýkačka, která nezaskočí
13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester 13. den na ZOH: Francouz jako Hašek, dejá vu z Nagana a noční můra Ester
VŠECHNA VIDEA ZDE

Rakouský lyžař Reinfried Herbst získal ve Světovém poháru malý křišťálový glóbus za slalom. Dnešní poslední závod v Garmisch-Partenkirchenu vyhrál domácí Němec Felix Neureuther, Herbstovi stačilo k trofeji deváté místo.Rakušané se v nejtechničtější disciplíně vrátili v SP na trůn po třech letech. Tehdy zvítězil Benjamin Raich, stříbrný olympijský medailista z Turína Herbst byl o rok později celkově třetí.

Po prvním kole patřilo Herbstovi desáté místo, jeho jediný zbývající konkurent v boji o trofej Julien Lizeroux z Francie byl těsně před ním. Lizeroux sice zajel výtečně druhé kolo, musel ale čekat, zda jeho odstup před Herbstem bude činit víc než 43 bodů. Když však klesl na čtvrtou příčku, bylo jasné, že glóbus získá poprvé v kariéře jednatřicetiletý Rakušan, jenž v této sezoně SP vyhrál čtyři slalomy.

Druhý dnes v Ga-Pa skončil Rakušan Manfred Pranger, třetí byl Švéd André Myhrer. Čeští slalomáři se do finále SP nekvalifikovali.

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata:  sport, lyžování, herbst
 Klasická verze
Mobilní verze