7. listopadu 2008 • 12:27

Čeští skokané se nezúčastní úvodu SP

Autor:
Jan Matura
TOP VIDEA
Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště Unikátní VIDEO ze zasněženého derby Sparta - Slavia: podívejte se na záběry přímo od hřiště
Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové Zimní olympiáda objektivem fotografky Deníku Sport Barbory Reichové
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští skokané na lyžích vynechají první dva závody Světového poháru v Kuusamu o posledním listopadovém víkendu, do sezony vstoupí až o týden později v norském Trondheimu.Důvodem je podle sportovního ředitele úseku Leoše Škody skutečnost, že ve Finsku velmi často fouká vítr a jsou tam nepříznivé podmínky pro skákání.

Loni do Kuusama odjela čtveřice českých skokanů bez Jakuba Jandy, z nichž nejlepší byl na čtyřicátém místě Martin Cikl, předloni byl nejlepší v prvním závodu ve fujavici na 31. místě Roman Koudelka a druhý díl byl dokonce kvůli větru zrušen.

Reprezentační tým skokanů pod vedením šeftrenéra Richarda Schallerta a kouče B-týmu Davida Jiroutka se dnes vrací z týdenního soustředění na můstku s umělou hmotou HS 109 ve slovinské Kranji, kde svou vzrůstající formu potvrdil bývalý vítěz Světového poháru a Turné čtyř můstků Jakub Janda.

Ten se před novou sezonou opět domluvil na spolupráci se slovinským koučem Vasjou Bajcem, který Jandu přivedl k jeho největším úspěchům a bez nějž se českému závodníkovi v posledních dvou letech vůbec nedařilo.

V Kuusamu se bude skákat 29. listopadu na můstku HS 142 závod čtyřčlenných družstev a o den později závod jednotlivců, v Trondheimu jsou pak připraveny dva individuální závody na 6. a 7. prosince na můstku HS 131.

Nominace českého týmu na tento závod proběhne na přelomu listopadu a prosince na soustředění v italském Pragelatu na můstcích K-95 a K-125. Tam se český tým vrátí k dalším závodům SP v polovině prosince.

Cílem skokanské reprezentace, která vzhlíží zejména k rapidnímu zlepšení Jandy na sklonku letní sezony, je pro letošní rok Turné čtyř můstků na přelomu roku a únorové mistrovství světa v Liberci.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>
Klasická verze
Mobilní verze