Pětibojaři odletěli na otočku do Číny pro body do Světového poháru | iSport.cz
24. května 2011 • 13:55

Pětibojaři odletěli na otočku do Číny pro body do Světového poháru

Autor: sam
Lucie Grolichová při parkúru Světového poháru v Maďarsku na koni Aranykapu
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se SE SIMONOU: Bartošák trénoval děti. Já v mládí málem skončil, usmíval se
iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers iSport podcast NFL: Titans mají šanci Chiefs ubránit, v NFC budou dominovat 49ers
VŠECHNA VIDEA ZDE

Moderní pětibojaři Lucie Grolichová a Michal Michalík odletěli na co nejkratší dobu do čínského Chengdu k dalšímu závodu Světového poháru. V dějišti loňského mistrovství světa mají poslední šanci získat dostatek bodů a kvalifikovat se do finále Světového poháru. To je přímou olympijskou kvalifikací a uskuteční se jako generálka na Hry právě v Londýně (9. a 10. července).Michalík začal sezonu skvěle – čtvrtým místem v úvodním závodě SP v americkém Palm Springs. Ve druhém dějství v italském Sassari nepostoupil do finále a nedávného třetího klání v Maďarsku se ze zdravotních důvodů nezúčastnil. „Přesto má velkou naději, že se do finále probojuje,“ tvrdí reprezentační trenér Jakub Kučera a dodává: „Tedy samozřejmě pokud udělá v Číně kvalitní výsledek. Totéž platí i pro Lucii. Kdyby nebyla šance, nehnal bych je takovou dálku.“ Grolichová sice do USA odcestovala, ale onemocněla a nastartovala tam. V dalších dvou místech jí patřilo umístění ve třetí desítce finalistek.

Závod v Číně bude nejhůře obsazeným v letošním čtyřdílném seriálu Světového poháru. Jistou účast v Londýně už mají mimo jiné čeští evropští šampioni z posledních let Ondřej Polívka a David Svoboda. „Proto by bylo úplně zbytečné je vystavovat jakýmkoliv rizikům, kterých jsme si v Číně užili při loňském šampionátu,“ vysvětlil Kučera, který právě kvůli špatnému ubytování a tragické stravě poslal své svěřence do Číny na co nejkratší dobu. Doprovází je tam fyzioterapeut Jan Špalek. „Lucie přiletí do Chengdu čtyřicet hodin před startem ženské kvalifikace. Kdybychom měli jistotu, že jí dorazí v pořádku zavazadla až na místo, ještě bychom pobyt zkrátili. Ale nemůžeme až tak riskovat,“ doplnil Kučera, podle něhož volí stejný model ostatní Evropané. „Přiletět skoro na poslední chvíli, odzávodit a rychle pryč,“ poznamenal Kučera.

Ten ještě těsně před odjletem řešil s Grolichovou závadu na laserovém zářiči její závodní pistole. „Hodinu a půl jsem ji po telefonu ´navigoval´, jak ho nainstalovat, naprogramovat. Nakonec vyrazila do Chengdu raději se dvěma zářiči, protože zřejmě půjde o softwarový problém. Věříme, že problém na místě vyřeší dodavatelé ze společnosti Kremer,“ uvedl Kučera.

Program SP moderních pětibojařů v Chengdu – čtvrtek 26. května: kvalifikace žen, pátek 27. května: kvalifikace mužů, sobota 28. května: finále žen, neděle 29. května: finále mužů, pondělí 30. května: mix štafeta (bez české účasti).

Témata: 
 
Články odjinud


Články odjinud