2. ledna 2018 • 17:55

Vzestup šipkařského krále: před rokem 7 liber, teď prémie 57143krát vyšší

Autor:
TOP VIDEA
ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy? ANKETA: Kdo nejvíce zazářil v derby? Blýská se pod Šilhavým na lepší časy?
Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavii jako posilu Petr Ševčík pod lupou: Kdo je hráč, kterého ohlásila Slavii jako posilu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tak se dělá kariéra v šipkách. 27letý Rob Cross se stal vítězem mistrovství světa, když ve finále porazil loučící se legendu Phila Taylora a bral prémii 400 tisíc liber (11,5 milionu korun). Skončil pro něj tak rok snů pro muže, který se živil jako elektrikář, než práci na začátku minulého roku opustil. Udělal dobře.Před rokem jeden z hospodských turnajů v šipkách v městečku Littlehampton. Cross ho vyhrál společně s Jamesem Stephensonem. Jeho bratr Adam Stephenson se nyní pochlubil na twitteru jejich fotografií. Na ní spolu pózují s obálkou, v níž byla prémie 14 liber, o které se museli podělit půl na půl. V Anglii si mohli za ní dát pár piv... „Jednoduše neskutečné,“ poznamenal k tomu Adam Stephenson.

Dnes už Cross vydělává mnohem větší peníze. Za triumf na šampionátu, do kterého vstupoval jako outsider s kursem 125:1, bral 57143krát vyšší prémii.

Od Taylora, který získal první titul v roce, kdy se Cross narodil (1990), se dočkal uznání. „Dělal jsem, co jsem mohl, ale on hrál stejně nelítostně jako já před 25 lety. Pořád mě držel pod tlakem,“ chválil Taylor. Na oplátku dostal možnost si potěžkat trofej, kterou tentokrát nezískal. „Cítím se skvěle, ale tohle je poslední rok pro Phila a tohle bylo hlavně o něm. Proto jsem chtěl, aby si pohár zvednul,“ vysvětil Cross.

James Stephenson s novým mistrem světa Robem Crossem si před rokem v hospodském turnaji rozdělili prémii 14 liber
James Stephenson s novým mistrem světa Robem Crossem si před rokem v hospodském turnaji rozdělili prémii 14 liber
 

 

 

Mistrovství světa ve florbale 2018 v Praze

Program a výsledky Český tým - soupiska Rozpis zápasů Info a hrací systém Haly pro MS Vstupenky Přehled medailistů z MS Akce pro fanoušky

Mistrovství světa ve florbale 2018 se koná ve dnech 1. - 9. prosince v Praze. Letošní šampionát je dvanáctý v historii, čeští florbalisté zatím získali jednu stříbrnou a dvě bronzové medaile. Čeští florbalisté narazí ve skupině A na Německo, Lotyšsko a Švýcarsko, všechny zápasy včetně play off odehrají v O2 areně.

Český program na MS ve florbale:
Německo - ČESKO
(so 1. 12., 18:00) * Lotyšsko - ČESKO (ne 2. 12., 17:00) * ČESKO - Švýcarsko (út 4. 12., 19:30)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze