21. února 2018 • 08:00

Evropská liga: Partizan hostí Viktorii Plzeň

Autor:
TOP VIDEA
Zlatá píšťalka: Excelentní Příhoda! V Liberci rozdal karty správně Zlatá píšťalka: Excelentní Příhoda! V Liberci rozdal karty správně
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

15. února proběhne první utkání v rámci šestnáctifinále Evropské ligy. Lídr českého šampionátu Viktoria Plzeň bude hrát na domácí půdě svého protihráče bělehradského FK Partizan.Ve skupině G soupeři FK Viktoria Plzeň byly FCSB z Rumunska, FC Lugano ze Švýcarska a Hapoel Be'er Sheva z Izraele. Ve skupinové fázi Plzeň prohrála dvě hostujících utkání se skóre 3:0 proti FCSB a 3:2 proti FC Lugano. Nicméně český tým zvítězil ve čtyřech z šesti zápasů a celkem získal 12 bodů. To mu stačilo, aby se dostal na první místo, a tak si zajistil vstup do šestnáctifinále Evropské ligy. Informace o všech zápasech a postavení týmů v tomto turnaji naleznete na adrese stakers.com.

Skupina B nebyla pro FK Partizan zrovna nejlehčí. Bělehradskému klubu se podařilo dostat na druhé místo, když získal 8 bodů v utkáních proti Young Boys ze Švýcarska a Skënderbeu z Albánie. Partizan dvakrát ustoupil pouze lídru skupiny Dynamo Kyiv, který získal 13 bodů.

Zápas na stadionu Partizan bude prvním utkáním v historii Viktorie a Partizanu. Předtím plzeňský klub dvakrát porazil srbský tým FK Vojvoda s celkovým skóre 5:2 a to také v rámci Evropské ligy v sezóně 2015/16. Partizan již čtyřikrát hrál proti českým klubům, ve dvou zápasech Srbové dokázali vyhrát, ve dvou byli poraženi.

Během zimní přestávky oba kluby uspořádaly řadu přátelských zápasů: Viktoria Plzeň se účastnila devíti utkání a FK Partizan omezil svou účast pouze na pět. Navzdory vytíženému harmonogramu měl český klub lepší výsledky nejen ve skupinové fázi Evropské ligy, ale taktéž i ve tréninkových zápasech, které většinou vyhrál. 

V prvním utkání šestnáctifinále má Partizan domácí výhodu, ale hostitelé lze jen stěží nazvat favoritem, na cestě do play-off se setkal s příliš velkými obtížemi. V srbském šampionátu Partizan má druhé místo, a o hodnotných 9 bodů zaostává za lídrem Crvena zvezda, který také je v Evropské lize. Dle Stakers FK Partizan naposled vyhrál v oficiálním zápase v listopadu v  19. kole Superligy. Na rozdíl od svého soupeře Viktoria Plzeň je absolutním lídrem 1.lígy po 16 kolech. Tým má 46 bodů z 48 možných, 15 vítězství a 1 remízu. Také je působivý i poměr vstřelených gólů k neubráněným zásahům 34:5. Viktoria se samozřejmě pokusí vybojovat v Bělehradu alespoň remízu, a poté vyhrát v odvetném domácím utkání, které se bude konat 22. února.

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze