Miloš Škorpil připraví na maraton 20 běžců
TOP VIDEA
Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího Lípa o prověřování prvního gólu Rusů: To nebyla otázka pro videorozhodčího
Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu Vrba: Postup je důležitý pro nás i pro český fotbal kvůli koeficientu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Zdraví máte jen jedno, tak si ho važte. Dělejte pro něj, co můžete, ale neuštvěte se při tom. I to radí Miloš Škorpil, patron Superlife, v prvním videoblogu své poradny o aktivním životě. Být zdravý znamená podle známého běžeckého trenéra a ultramaratonce být v pohybu. Není to přitom o velkých výkonech. Pro začátek postačí taková maličkost, že budete obden chodit na procházky.Pokud jde o zdraví a aktivní životní styl, hodně lidí se vzdává dřív, než vůbec něco začnou dělat. Důvodem je fakt, že mají pocit, že na to nemají. Srovnávají se totiž s vrcholovými, nebo přinejmenším s výkonnostními sportovci. O tom to přitom vůbec není.

I tyto myšlenky se snaží jako patron Superlife předávat zájemcům běžecký guru Miloš Škorpil. Jeho heslo zní: Žijte zdravě – jde to hravě.

Co to konkrétně znamená? „Člověku dnes schází podle světové zdravotnické organizace čtyřicet minut denně. Tato informace však neříká, že by měl člověk cíleně sportovat, ale to, že by měl například dojít pěšky všude tam, kam to má vzdálené pět až deset minut, místo výtahu vyjít nahoru po schodech. Prostě a jednoduše během dne absolvovat po vlastních nohách čtyřicet minut,“ říká Škorpil.

720p 480p 360p 240p
Miloš Škorpil patron aplikace Superlife

Podobný přístup lze uplatit i při výběru správné stravy. „Odborníci na výživu Skoro sto let varovali před tuky, přičemž denní příděl kalorií doháněli sacharidy. Dnes naštěstí začíná převládat názor, že všechny tři makrosložky – sacharidy, tuky a bílkoviny – jsou důležité a vynechání jedné vede k nerovnováze,“ popisuje známý ultramaratonec.

Stejně jako je důležité složení potravy, je důležitý i způsob stolování. To znamená nejíst za běhu, nebo při práci, ale dopřát si na jídlo dostatek času.

A to vůbec nejdůležitější? Zdravý životní styl by neměl znamenat stres, ba právě naopak, měl by vás pokud možno veškerých stresujících faktorů zbavit! O tom všem bude pravidelný videoblog s názvem Aktivní život Miloše Škorpila.

 

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

Témata: 
 Klasická verze
Mobilní verze