30. listopadu 2015 • 18:53

AKTIVNÍ ŽIVOT Miloše Škorpila: Hubnutí neznamená zblbnutí

Autor:
Miloš Škorpil připraví na maraton 20 běžců
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Lidstvo nebylo nikdy v historii tak obézní jako v současnosti. A to přesto, že se každé jaro hromadně hubne do plavek. Jak k tomuto fenoménu přistupovat? I o tom mluví ultramaratonec a běžecký trenér Miloš Škorpil v dalším videoblogu pro Superlife.Obezita začíná být celosvětový problém. Mluví se o pandemii. Nebezpečnost spočívá v tom, že se stává obecnou normou. Když vám nejsou kalhoty, sukně, šaty, košile, halenky… koupíte si zkrátka větší.

Oděvní a sportovní firmy vyrábějící oblečení, potažmo celá společnost, našla jednoduché řešení – zvětšila velikosti. Co dříve bylo S, je dnes M, co bylo M, je L. Často ani nezjistíte, že jste se zase o něco rozšířili.

AKTIVNÍ ŽIVOT Miloše Škorpila 3: Hubnutí neznamená zblbnutí


Dá se proti tomu vůbec něco dělat? „Dá! Chce to ale čas a nechtít to mít z krku během pár týdnů, potažmo měsíců. Vezměte si, jak dlouho trvá vypěstovat obézní tělo a kolik stojí peněz se takhle vykrmit,“ uvažuje Miloš Škorpil, běžecký kouč a patron Superlife. „Není to o dietách a krátkodobých řešeních, ale je to o změně životního stylu. Pokud možno napořád! Je to o přechodu na správný životní styl.“

Možná si říkáte: Nemám na to sílu, čas, peníze, trpělivost… Zkrátka hledáte výmluvy, proč nezačít a spíš zkusit něco, co vám ubere nabraná kila mnohem rychleji. Něco, co to udělá za vás. Takhle to ale nefunguje. Protože, když se nehýbete – nemáte výdej, nemáte svaly, které by spalovaly přebytečnou energii.

„Tady ale vzniká další problém. Někdo do toho skočí po hlavě, začne makat jak šílenec, vyšťaví se, z přemíry snahy a nadšení se zraní a jen si potvrdí, že to opravdu, ale opravdu, není nic pro něj,“ popisuje Škorpil zkušenosti s lidmi, kteří se neustále snaží zhubnout a neustále jim to nevychází.

Hubnout se dá i rozumně, může to i bavit. Dokonce se to může stát pevnou součástí života a životním stylem. Nevíte, jak začít? Na serveru www.bezeckaskola.cz najdete roční tréninkový plán pro ty, co po létech vstanou z gauče. „Začíná se indiánskou chůzí a pomalu a plíživě se zvyšuje náročnost, kondice i nálada,“ tvrdí Škorpil.

720p 480p 360p 240p
Miloš Škorpil je patronem aplikace Superlife

720p 480p 360p 240p
Miloš Škorpil: Patron aplikace Superlife

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, superlife, Škorpil
 Klasická verze
Mobilní verze