František Prachař
7. března 2016 • 14:13

Kůrovec i žulové věžičky. Patronka Kocumová nafotila TIPY na výlety

TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka LIGOVÉ STŘIHY: Slavii bránil těžký terén, Sparta musí bavit, říká Střihavka
Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test! Co si pamatují zlatí hoši z Nagana? Podívejte se na vědomostní test!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Díky propojení dvou velkých koníčků získává pokaždé originální zážitky. Zuzana Kocumová, šampionka ve Spartan Race a patronka Superlife, miluje pohyb a focení. Tohle je obrazová pozvánka a její tipy na výlety do každého počasí. Patriotka z Jizerských hor se v ní rozhodně nezapře.JIZERSKÉ HORY
Šámalova chata na Nové louce
Nejbližší cíl i těch nejméně zdatných lyžařů - přibližně 3 km z Bedřichova, kde je nejhorší první stoupání dlouhé asi 1,5 km.  Zpět naopak téměř z kopce. Komu jako odměna nestačí pohled na lovecký zámeček, krásně zasazený do okolí, v pozadí s Černou horou, tak ho rozhodně nezklame úžasná kuchyně, kterou takzvaná Šámalka nabízí.

Nová louka - Šámalova chata za úplňkuNová louka - Šámalova chata za úplňku

Černá Nisa
Jedna ze tří jizerskohorských přehrad. Vděčný cíl jak v létě na kole, tak v zimě, kdy většinou zamrzá a nabízí i projetí po zamrzlé ploše. Také krátký nenáročný výlet z Bedřichova, možno zkombinovat s Novou loukou, cca 10-12 km.
Černá NisaČerná Nisa

Josefodolská přehrada
Největší z jizerskohorských přehrad, zdroj pitné vody pro Liberec. Při nástupu z Bedřichova je možný okruh okolo celé přehrady, přes Novou louku, Blatný rybník, Hrabětice a Královku, dlouhý cca 15-17 km.
Josefodolská přehradaJosefodolská přehrada

Sněžné věžičky
Kdo vyrazí z Bedřichova přes Novou louku a Kristiánov na Rozmezí, vyjede zároveň nejdelší kopec v Jizerkách, který je i úvodem tradiční Jizerské 50. Na křižovatce před Rozmezím se může vydat trochu mimo upravované tratě směr Černá hora a Sněžné věžičky, kde najde osamocené žulové skalní věžičky. Na nejvyšší je i skalní vyhlídka. Zpět doporučuji vydat se přes Čihadla, Tetřeví boudy a Krásnou Máří (rovina a z kopce), celý okruh má kolem 25 km.
Sněžné věžičkySněžné věžičky

Paličník
Jedna z nejkrásnějších vyhlídek Jizerských hor, asi 5 km od Smědavy. Nabízí výhledy jak do údolí řeky Smědé s obcí Bílý potok, Hejnicemi a Libverdou, úbočí Smědavské hory a Frýdlantského cimbuří, tak na druhé straně na Krkonoše, i na nejvyšší horu Jizerských hor – Smrk. Na lyžích je možný snadný okruh právě z parkoviště ze Smědavy asi 10-15 km, tak pro náročné z Bedřichova přes Rozmezí a Smědavu, to se připravte na porci kolem 40 km.
PaličníkPaličník

Jizerka, Malá Jizerská louka
Nejvzdálenější místo Jizerské 50, které vás zavede do nejvýše položené osady v Jizerských horách, tak na rašeliniště říčky Jizerka.  Dominantou je 1085 m vysoký čedičový vrch Bukovec.
JizerkaJizerka

KRKONOŠE
Zlaté návrší
Místo s nádherným výhledem na Kotel, Labskou louku, Sněžné jámy i Sněžku. Nástup možný na Mísečkách, kde si výhledy zasloužíte více než 4 km dlouhým stoupáním do výšky 1411 metrů (lyžař na fotce skutečně dojel na lyžích, byť se to z obrázku nezdá).
Zlaté návrší se Sněžkou v pozadíZlaté návrší se Sněžkou v pozadí

ŠUMAVA
Prameny Vltavy
Jedno z míst, které je názornou ukázkou toho, co dokáže kůrovec. Jizerky mají podobnou kalamitu 30 let za sebou, Šumava jí prochází. Pohled to není veselý, ale stojí za to na vlastní oči vidět, co způsobí přemnožení kůrovce v oslabeném lese. Přístup je asi 6 km z Kvildy, hezký okruh je například přes prameny na Černou horu a přes Filipovu huť zpět.
Šumava - prameny VltavyŠumava - prameny Vltavy

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze