18. dubna 2016 • 14:49

Půlmaratonská štafeta: Ve Stromovce vyběhnou i hvězdy

Autor:
Městské běhy lákají celebrity i sportovní hvězdy. V minulosti je poznala i fotbalová ikona Pavel Nedvěd.
TOP VIDEA
Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop Belgický novinář o posile, která míří do Sparty: Stanciu byl v Anderlechtu flop
Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem Liberec - Litvínov: Kantor vypěnil a hokejka letěla vzduchem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tahle akce ukazuje běh jako týmový sport. Už v úterý od 17. hodin se Stromovka zaplní štafetami v rámci závodu RunCzech O2 PRAŽSKÁ ŠTAFETA 4x5. První ročník přilákal kromě 4 tisíc nadšených amatérů i celebrity a známé sportovce.Dřív se běhala štafeta na 4x5 km jako součást pražského půlmaratonu. Kvůli stále vzrůstajícímu zájmu o běžecké závody se však letos poprvé obě akce rozdělily, aby se uspokojila poptávka všech sportovců.

Proto se RunCzech O2 PRAŽSKÁ ŠTAFETA 4x5 uskuteční v úterý 19. dubna od 17 hodin. Start je na Výstavišti v Praze 7 Holešovicích. Trasa závodu určeného pro čtyřčlenné týmy vede po pražské Stromovce. Každý člen týmu běží jedno kolo, tedy pět kilometrů.

Na startovní čáru v místě, které je jedním z center běhu v hlavním městě, se postaví řada známých osobností. Textař a spisovatel Michal Horáček, herec a moderátor Dalibor Gondík, tým modelek v čele s Evou Čerešňákovou, kardiochirurg Pavel Pafko, redaktor Petr Svěcený i štafeta Českého olympijského výboru tvořená Petrem Graclíkem, Martinem Doktorem, Veronikou Zemanovou a Jiřím Kejvalem.

Vedle toho přijdou nasát atmosféru obřího festivalu běhu i vyhlášení sportovci. Motocykloví bratři Jakub a Matěj Smržovi či elitní ultramaratonec Dan Orálek. Účast na startu přislíbila také fotbalová legenda Antonín Panenka.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze