2. května 2016 • 05:00

Superchlapi! Změna díky triatlonu. Zapojte se do sportovní reality show

Autor:
Superchlapi je sportovní reality show TV Prima, kde se osm mužů snaží připravit na  náročný triatlon. Sportujte s nimi s aplikací Superlife!
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Překopat od základů svůj život chtěl někdy každý z nás. Jaké to je bude v nové sportovní reality show Superchlapi televize Prima ukazovat v následujících týdnech osm mužů, kteří se chtějí změnit pomocí tréninku na náročný triatlon. To vše s pomocí aplikace Superlife, která bude zaznamenávat jejich sportovní aktivity. Sledovat je zblízka a poměřit se s nimi můžete i vy na www.superlife.cz.Stovky mužů absolvovaly casting, ale jen osm bylo vybráno, aby dostali možnost připravit se na náročný triatlon v podobně polovičního Ironmana (1,9 km plavání, 90 km na kole, 21 km běh). Podaří se jim to a najdou tak v sobě díky dřině něco, o čem dosud nevěděli? I o tom bude nová sportovní reality show Superchlapi ne televizi Prima, kterou můžete sledovat každou neděli od 21.30. První díl byl odvysílán včera večer.

„Přinášíme další atraktivní programovou novinku. Superchlapi rozhodně nejsou jen o sportu. Diváci budou mít možnost nahlédnout do soukromí jednotlivých účastníků, seznámí se s důvody, které je vedly k přihlášení se do pořadu,“ přibližuje pořad Roman Mrázek, programový ředitel Prima Group. „Nechybí vyostřené momenty, o emoce opravdu nouze nebude. Pořad nepostrádá humor a vtipné situace. Právě to jistě pomáhá našim hrdinům zvládnout náročnou přípravu ke konečnému závodu.“

Trénuje se pod vedením kouče Jana Vaňka, který se věnuje české triatlonové elitě a sám je špičkou ve svém oboru. Kromě společné přípravy má každý účastník vlastní režim a individuální jídelníček. Někteří musí zhubnout, jiní shodit přebytečnou svalovou hmotu. Jedná se o unikátní projekt, který není jen a pouze o sportu.

Každý z osmi účastníků k náročné výzvě přistupuje po svém. Někdo je velmi vážný, další volí cestu nadhledu a vtipu. Jinak to ani nejde. Finálová osmička je velmi nesourodý celek. Mezi vybranými účinkujícími je například bývalý trestanec Rudolf, který dělá dozorce v uprchlickém táboře, svalovec Martin, vedoucí kotelny Jaroslav se značnou nadváhou, nebo „vymetač“ několika podobných reality show Petr.

Trénink na triatlon je ale spojí a v rámci této akce prověří své možnosti, odolnost i smysl pro disciplínu.
„Účastníci jsou většinou bývalí sportovci. Jejich trénink se liší v tom, že je třeba hlavně hlídat, aby příprava probíhala adekvátně ke zbytku jejich trénovanosti. Většina z nich si totiž někde přečte, jak trénují světové špičky a snaží se je v jejich tréninku napodobovat. To je vlastně kontraproduktivní pro jejich výkonnostní vzestup a je velmi reálné nebezpečí zranění a hlavně přetrénování. Je naprosto běžné, že takovému potenciálnímu závodníkovi je nutné trénink výrazně snížit, protože je v permanentní únavě,“ popisuje trenér Vaněk.

Detaily o tom, jak na tom jednotliví účastníci jsou, bude mapovat i nová mobilní aplikace Superlife pro zaznamenávání sportovních aktivit (www.superlife.cz). Sledovat a inspirovat se výkony účastníků tak může každý. Navíc bude k reality show Superchlapi vypsána každý týden originální výzva, v rámci které se mohou sportovci v Superlife poměřit se Superchlapi a soutěžit o originální ceny.

Nejnamakanější reality show v Česku začíná. Přidejte se!

Kdo jsou Superchlapi

Martin Tomaschek (24)

Otec na mateřské, vyhazovač v gay klubu, 110kilový svalovec

Jiří Šeda (40)

Nezaměstnaný, silný kuřák, metrák živé váhy

Jakub Ulrich (31)

Policista, kterého do soutěže přihlásila manželka

Jaroslav Slepička (49)

Vedoucí kotelny se značnou nadváhou, pivař, otec samoživitel

Petr Machala (47)

Řemeslník, vegetarián, účastník několika reality show

David Bowles (44)

Francouz, herec, sportovec s vysokými ambicemi

Jiří Zeman (59)

Nejstarší superchlap, obchodní cestující

Rudolf Dycha (44)

Bývalý trestanec a rváč, nyní člen ochranné služby

Co je Superlife

Superlife je nová česká mobilní aplikace a sociální síť (www.superlife.cz) pro zaznamenávání sportovních aktivit. Stáhnout si ji můžete do telefonu se systémem OS Android či iOS zdarma na Google Play nebo AppStore.

Superlife zaznamenává nejčastější outdoorové sportovní aktivity (kolo, běh, chůze, in-line brusle, koloběh, běh na lyžích). Díky aplikaci tak máte dokonalý přehled o svém aktivním životě. Jde o detailní tréninkový deník, kde jste vždy a okamžitě v perfektním obraze o svých sportovních výkonech. Ať už jde o aktuální i průměrný čas, vzdálenost, rychlost, převýšení, nebo spálené kalorie. Okamžitě znáte parametry každého tréninku, včetně detailní mapy. Dosažené výkony lze zpětně analyzovat a upravovat podle nich přípravu.

Cílem Superlife je vytvořit komunitu lidí, kteří žijí pohybem a mají rádi výzvy. Přidat se může každý. Vaši přátelé i celá sportovní komunita mohou sledovat, komentovat a vzájemně porovnávat výkony. Využijte možnosti sdílet tyto zážitky i přes Facebook a Instagram.

Svět Superlife je světem plným výzev pro sportovce všech kategorií. Chcete se zlepšit, dát si pořádně do těla, nebo se porovnat s ostatními? Pak máte možnost kdykoliv přijmout originální sportovní výzvu, která ukáže, co ve vás je. Navíc poslouží jako skvělá motivační podpora. Díky výzvám si otestujete, jak na tom jste a dozvíte se, na čem musíte pracovat.

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze