František Prachař
10. května 2016 • 11:26

Měl jen banán a brečel bolestí. Přesto dal se Superlife maraton na vlastní pěst!

TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Maraton měl v plánu, ale mobilní aplikace Superlife jeho odhodlání urychlila. Václav Janeček přijal výzvu a v neděli se rozhodl uběhnout jen tak sám pro sebe 42,195 km! Nakonec zvládl seřizovač tkalcovských stavů z Hrádku nad Nisou mnohem víc – 46,5 km za pět a půl hodiny. Tenhle výkon, kvůli kterému dokonce vyrazil na pomezí Polska a Německa, mu vynesl kromě velkého zážitku i ocenění mistr motivace Superlife pro měsíc květen.Nemusí dojíždět za prací a ušetřený čas věnuje sportu. Václav Janeček z Hrádku nad Nisou se do něj naplno vrhnul po čtyřicítce. Ve velkém. Jezdí na kole, běhá, rád zkouší triatlony i překážkové závody typu Spartan Race.

Díky Superlife už ale nemusí čekat jen na to, až se objeví na startu akce pro amatérské a rekreační sportovce. S novou mobilní aplikací plní neustále nové výzvy, které jsou pravidelně vypisovány každý měsíc, týden i víkend.

Dosud největší sousto zvládl v neděli, kdy se rozhodl přidat do skupinky s ambicemi uběhnout maraton – 42,195 km. Jenže zatímco všichni ostatní účastníci měli v plánu start na oficiální mega akci v Praze, Václav Janeček si dal stejnou porci doma na vlastní pěst! Za pět a půl hodiny uběhl 46,5 km, nastoupal 337 výškových metrů a spálil 3814 kalorií.

Václav Janeček zaběhl s aplikací Superlife na vlastní pěst maraton. Se sportem začal naplno po čtyřicítce a má rád běh, cyklistiku, triatlon i překážkový závod Spartan Race.
Václav Janeček zaběhl s aplikací Superlife na vlastní pěst maraton. Se sportem začal naplno po čtyřicítce a má rád běh, cyklistiku, triatlon i překážkový závod Spartan Race.

„Přijal jsem výzvu a nechtěl to vzdát. V deset dopoledne jsem vyrazil s baťůžkem s vakem na vodu, banánem, müsli tyčinkou a žvýkačkami. Ženě jsem slíbil, že když to nepůjde, otočím to a mažu domů. Už dopředu jsem ale věděl, že to neudělám. Bylo fajn počasí, běželo se mi dobře po rovince na cyklostezce, a když jsem zahlédl klášter Marienthal, otáčel jsem to a měl dobrý pocit. Slupnul jsem jídlo a vydal se zpátky,“ popisuje muž, jehož profesí je seřizování tkalcovských stavů.

Zpáteční cesta už tak idylická nebyla. Václav Janeček uběhl do neděle nejvíc v kuse 26 km, což se projevilo.

„Docházely mi voda i síly. Na 38 kilometru došlo všechno úplně. Nebudu lhát, chvílemi jsem šel a každé rozběhnutí bolelo jak čert. Měl jsem slzy v očích a pořád hledal někoho, koho znám, aby mě trochu podpořil, ale nikdo se neobjevil. Při přebíhání hranic ale najednou všechno zmizelo a já bulel štěstím, protože jsem věděl, že jsem to dokázal,“ raduje se nadšený amatér, jenž se i díky tomuto výkonu vyhoupl do čela bodového žebříčku Superlife.
Když svůj soukromý závod dokončil, zamířil za zaslouženou odměnou. „Šel jsem do restaurace u jezera Kristýna na zasloužené pivečko. Chutnalo vítězně. Doma byli všichni rádi, že mě vidí, že jsem přežil a že dokonce můžu chodit,“ dodává Václav Janeček, jenž navíc den před maratonem zvládl dalších 10 km běhu a den po velkém výkonu 50 km na kole.

Zápal tohoto sportovce má na svědomí i Zuzana Kocumová, mistryně světa ve Spartan Race a patronka Superlife. Jedním z důvodů, proč si Václav Janeček nainstaloval do telefonu aplikaci, byl fakt, že zahlédl odkaz na Facebooku bývalé běžkyně na lyžích.

A jakou další výzvu má tento nadšenec v plánu? „Žádnou. Nemusím o tom přemýšlet, protože Superlife mě výzvami bohatě zásobuje. Nejvíc se mi líbí soupeření s ostatními lidmi a porovnávání výsledků, jsem od přírody soutěživý typ. Nejdůležitější pro mě je asi zlepšování, z toho mám dobrý pocit. Občas sebou vezmu i rodinu, která mě podporuje.“

Napište díky aplikaci Superlife také svůj příběh. I vy můžete být mistrem motivace.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  superlife, sport, maraton
 Klasická verze
Mobilní verze