25. května 2016 • 10:34

315 km za 24 hodin na MTB! Patronka Superlife překvapila sama sebe

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde Hašek: Ikaunieks? V tuhle chvíli nevěřím, že do Bohemky přijde
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je patronkou a tváří výzvy aplikace Superlife, která umí z cyklistů vyždímat i to, co v nich ještě před chvílí nebylo. Katarína Ludvíková, členka Kilpi Teamu, suverénně vyhrála 24hodinovku v Jihlavě, když na horském kole ujela 315 km. A to si mohla dovolit skončit o dvě a půl hodiny před soupeřkami! Díky tomu ve světě Superlife motivuje i ostatní.Kolik kilometrů zvládnete ujet na jakémkoliv typu kola za dva týdny? Za touto jednoduchou otázkou se skrývá náročná výzva aplikace Superlife, do níž se na www.superlife.cz zapojilo 135 sportovců.

V ní nejde jen o vzdálenost, ale rovněž o to, zda někdo porazí ve virtuální hře podpořenou reálnými fyzickými výkony patronku a amatérskou šampionku na MTB Katarínu Ludvíkovou. Ti nejlepší získají ceny od partnera závodnice, outdoorové značky Kilpi, v hodnotě až 12 tisíc korun.

I díky tomu se každý den rodí výkony hodné obdivu. Ve výzvě „Pronásleduj Kilpi Team“ zatím vede Michal Liebmann, cyklista z Chebska, který už překročil hranici 900 km.

Ludvíková, která trénuje před a po práci ve firmě se stínící technikou a vedle toho se stará o dvě dcery, drží v obklopení mužů parádní třetí místo. Přední pozici si upevnila i díky jihlavské 24 hodinovce na MTB, kterou v ženské kategorii s přehledem vyhrála. Ujela 315 km, nastoupala 7 tisíc metrů a měla takový náskok, že si mohla dovolit slézt z kola už dvě a půl hodiny před koncem soutěže.

„Nikdy jsem nic podobného nejela a překvapila jsem i sama sebe,“ smála se 36letá bikerka. „V první třetině jsem byla druhá, ale ostatní holky pak začaly odpadat. Kdybych jela až do konce, budu v desítce i mezi chlapama, ale byla jsem už unavená,“ popisovala průběh závodu, který se odehrával na 8kilometrovém okruhu s převýšením 200 metrů.

Ludvíková celou jízdu zaznamenala i v aplikaci Superlife, kde má 5 dní před koncem výzvy na kontě 742 km a ukazuje, že limity jsou jen tam, kde si je každý nastaví. „Nečekala jsem, že na tom budu tak dobře. Ani v 24hodinovce, ani ve výzvě. Přeci jen chodím do práce a mám rodinu, nejsem žádná profesionálka. Kilometry najíždím ráno nebo večer s čelovkou.“
Nadšená cyklistka si v Jihlavě otestovala formu před červencovým závodem Isoma 1000 Miles, což je náročný bikový nonstop ultramaraton přes území bývalého Československa. Loni dojela třetí a letos může dopadnout ještě lépe. „Dokonce mě tenhle závod nabudil natolik, že bych zkusila mistrovství republiky na 24 hodin. Ale možná se to bude krýt se závodem na tisíc mil,“ dodává Ludvíková.

Poměřte se s patronkou Superlife i vy, nebo přijměte jakoukoliv další výzvu v nejběžnějších outdoorových sportech (chůze, běh, cyklistika, in-line bursle, koloběh).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze