TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři měsíce do startu. Pak české sportovní prostředí pozná Gigathlon. Závod kombinovaný z pěti vytrvalostních outdorových disciplín, který spojuje horské i silniční kolo, běh, plavání a in-line brusle. Vedle toho nabízí pohyb, přírodu a zážitky pro jednotlivce, páry i týmy. První ročník akce se švýcarskými kořeny je na programu 2. až 4. září v Lipně nad Vltavou.Víc než závod. Závod, který tu ještě nebyl. Nejen závod, ale rovněž společenská akce. Závod, kde si přijdou na své muži i ženy. Příměrů, jimiž lze pojmenovat Gigathlon, je celá řada.

Pokud jde o sport, nabízí originální podnik netradiční kombinaci pěti disciplín – silničního kola, MTB, běhu, in-line bruslí a plavání. Navíc ve dvou dnech a objemu, který se vyrovná zátěži při triatlonovém Ironmanu. V Lipně nad Vltavou čeká všechny účastníky celkový objem 259,5 km s převýšením 4967 metrů.

Je to velká porce. Aby ji mohlo zvládnout a zažít co nejširší spektrum sportovců všech výkonnostních kategorií, lze Gigathlon absolvovat ve třech kategoriích. Jednotlivci, pár muž-žena, pětičlenná štafeta složena minimálně ze dvou žen, kde si každý zvolí jednu disciplínu.

„Je to nový rozměř soutěže. Ty disciplíny každý zná, ale neokusil je ještě v kombinaci, kterou nabízíme my,“ vysvětluje Jan Plachý, hlavní organizátor, jenž do Česka přivezl koncept akce, která vznikla před 16 lety ve Švýcarsku. Tam se jí zúčastňuje každý rok několik tisíc sportovců. „Cílem není zařadit se do zástupu cyklomaratonů nebo řady běhů. My na rozdíl od ostatních sportovce napříč disciplínami spojujeme.“

Myšlenka a tým kolem Gigathlonu funguje na české půdě dva roky a už má za sebou několik testovacích závodů. Jednoho z nich se v Jablonci nad Nisou zúčastnila i Zuzana Kocumová, patronka Superlife – mobilní aplikace je zároveň jedním z partnerů akce a od půlky června do půlky července vypíše soutěžní výzvy, jejichž výherci (2 muži, 2 ženy) se stanou členy oficiální štafety Superlife.

První velká akce v Lipně nad Vltavou má od 2. do 4. září účastníkům ukázat nejen sportovní rozměr, ale rovněž krásy Jižních Čech. Vybrané trasy zavedou závodníky do Českého Krumlova, na Vítkův Hrádek – nejvýše položený hrad v Česku i na vrchol Stezky korunami stromů.
Mezi několika stovkami účastníků bude i maratonská běžkyně Eva Vrabcová, která se v tuto chvíli připravuje na Olympiádu v Riu. „Společnost tíhne ke sportu, protože to spojuje. Hodně lidí si jde po závodě sednout do hospůdky. Tady bude komunita ještě blíž u sebe. To mě na Gigathlonu láká a líbí se mi to,“ říká Vrabcová, která nastoupí jako běžkyně v elitní VIP štafetě.

Zájemci o startovné najdou podrobné informace na www.gigathlon.com. Uživatelé aplikace Superlife mohou zažádat o 10% slevu na startovné. Závodníky by neměla odradit ani organizační náročnost. Pořadatelé zajistí každému zapůjčení neoprenu, servis kol, in-line bruslí a samozřejmostí je řada doprovodných služeb. Včetně bydlení ve stanovém městečku nebo masáží.

Co čeká účastníky Gigatlonu
(2.-4. 9. 2016 Lipno nad Vltavou)
Pátek
24 km in-line brusle (223 m převýšení)
83 km silniční kolo (1474 m převýšení)
2,9 km plavání
50 km MTB (1166 m převýšení)
22,6 km běh (459 m převýšení)
Sobota
36 km silniční kolo (764 m převýšení)
11,8 km in-line brusle (154 m převýšení)
0,9 km plavání
20,5 km MTB (533 m převýšení)
7,5 km běh (193 m převýšení)
Startovné
Jednotlivci 6500 Kč
Páry 9000 Kč
Štafety 15 000 Kč
Pozn.: ceny platí do 30. 6., uživatelé aplikace Superlife mohou zažádat o 10% slevu na info@gigathlon.cz

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze