14. června 2016 • 11:11

Kocumová vyhrála překážkový závod, který před ní nezvládla žádná žena

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
TOP góly 19.kola  La Ligy: Ukázkový přímák v podání Messiho i rána Gumbaua TOP góly 19.kola La Ligy: Ukázkový přímák v podání Messiho i rána Gumbaua
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle není žádný Spartan Race, aby ho dokončil každý. Slova, která slyšela šampionka známé akce Zuzana Kocumová před startem mistrovství Evropy v překážkovém závodě OCR, by mohla leckoho vyděsit. Patronka Superlife se jich ale nezalekla a jak je jejím dobrým zvykem, vyběhla a vyhrála! A to i přesto, že některé nástrahy na trati vypadaly děsivě.Mistrovství Evropy ORC v nizozemském Nijmegenu je překážkový nový závod s vysokými ambicemi a ještě vyšší náročností. Má za cíl hledat všestranné sportovce, kteří se dokážou vyrovnat s extrémními podmínkami. Patronka Superlife Zuzana Kocumová opět ukázala, že v tomto ohledu patří k nejlepším na světě.

Trať, na níž se o víkendu vydala, měřila 15 km a některé z víc než 50 překážek budily respekt. Třeba 12 metrová prudká skluzavka, nutnost překonat 40 metrový úsek posunováním po kluzkém laně, spoustu bahna, plazení do kopce i náročný terén. I proto loni podnik nedokončila žádná žena.

„Některá vítězství očekáváte, ale jiná se narodí z nejistoty, obav a myšlenek typu: Co já tady dělám, vždyť tohle vůbec není pro mě!“ popisovala po triumfu průběh akce Kocumová, jež se loni stala v USA šampionkou i ve známějším překážkovém závodě Spartan Race.

Jak ale bývalá běžkyně na lyžích přiznala, nyní dostala odlišný typ zážitku. „Překážky byly těžké, ale ne nemožné. Podle mého názory byly pro mužskou kategorii nastaveny naprosto adekvátní, pro ženy to bylo na hraně. Ale dalo se. Ruce se mi třásly ještě půl hodiny po doběhu, ale jinak po mistrovství světa ve Spartan Race jsem byla vyčerpaná určitě víc.“

Spartan Race však představoval jinou formu zátěže, především kvůli běhu. „V USA by mohl uspět i téměř výhradně špičkový běžec, pokud by zvládnul extrémně těžká závaží. Tenhle závod byl hlavně o překážkách. Běh byl důležitou, ale ne zásadní dovedností. Šlo hlavně o celkovou šikovnost, koordinaci, silovou vytrvalost a taky trochu hravost.“

Zuzana Kocumová tohle všechno má a i díky aplikaci Superlife může nahlédnout do jejího světa sportu každý z vás. A pokud byste patronku sportovní aplikace rádi viděli na vlastní oči a třeba si i vyzkoušeli to, co ji tak baví, máte šanci. Už tuto sobotu 18. června bude od 10 hodin na startu Bootcamp Crossu ve Sport Parku Liberec. Trať měří 5 km a účastníky čeká 12 překážek.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, běh, Kocumová, superlife
 Klasická verze
Mobilní verze