16. června 2016 • 00:02

Gigathlon se blíží. Splňte výzvu a staňte se členem štafety Superlife

Autor:
TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Gigathlon. Koncept závodu, který spojuje nejoblíbenější outdoorové sporty, bude mít českou premiéru už 2. - 4. září na Lipně. Minulý víkend se konal švýcarský originál netradiční akce v kantonech Uri a Ticino. Podívejte se na video, které zachycuje atmosféru závodu, stáhněte si aplikaci Superlife a vyjeďte si místo ve štafetě, která bude reprezentovat sportovní aplikaci.
Gigathlon nabízí netradiční kombinaci pěti disciplín – silničního kola, MTB, běhu, in-line bruslí a plavání. Navíc se závodí ve dvou dnech a objemu, který se vyrovná zátěži při triatlonovém Ironmanu. V Lipně nad Vltavou čeká všechny účastníky celkový objem 259,5 km s převýšením 4967 metrů.

Soutěží se v jednotlivcích, párech muž/žena, a 5členných týmech, kde jsou aspoň dvě ženy a každý si zvolí jednu disciplínu. Gigathlon je náročná zkouška i velký zážitek, což poznala česká výprava o uplynulém víkendu v kantonech Uri a Ticino.
Celková vzdálenost 396 km a převýšení 8840 metrů prověřilo každého ze šesti tisícovek účastníků. Český tým dokončil v konkurenci 600 štafet na 245. místě. Celkový triumf v podniku rozděleném do dvou dní mezi muži slavil Ramon Krebs v čase 20 hodin 43 minut. Ženskou kategorii ovládla Eva Hürlimann za 26 hodin a 14 minut.

Gigathlon na české půdě proběhne i pod patronátem Superlife, jež je oficiální aplikací závodu. Každý uživatel dostane v následujících čtyřech týdnech možnost přihlašovat se do výzev, jejichž vítězové (2 muži a 2 ženy) vyhrají místo ve štafetě Superlife, která se představí na Lipně. Tak pojďte do toho!

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, superlife, Gigathlon
 Klasická verze
Mobilní verze